SON DAKİKA

Haber > İşleri alan yabancı kadınlar...

İşleri alan yabancı kadınlar...

08 Mayıs 2019 Çarşamba - 11:58

Şarkıcı Sevda Demirel, moda sektöründen müzik sektörüne geçiş yaparak single çıkaran Ivana Sert'i ağır bir dille eleştirmişti.

Özay Şendir bugün Milliyet'teki köşesinde Sevda Demirel'in Türkiye'de yaşayan 'yabancı' kadınlarla ilgili sözlerini masaya yatırdı.
 
İşte Özay Şendir'in Milliyet'teki yazısından o bölüm:
 
Sevda Demirel demiş ki, “Yabancı kadınlar, işlerimizi ve erkeklerimizi elimizden alıyorlar. Bence bunlara da biraz savaş açalım.”
İçinde hafif ırkçılık barındıran cümleler bunlar.
 
Diğer taraftan haklı bir tarafı da yok değil. Uzun yıllar önce önce Almanya,Hamburg’ta, tehlikeli sayılabilecek bir dosya üzerinde çalışıyordum. Aynı kafilede bulunan kadın bir muhabir arkadaşıma, çalıştığı kanaldan “Almanya’da gece hayatındaki Türk kızlardan birini bul” talimatı geldi.
 
Yardım rica edince, bir otomobile doluşup, sokaklara daldık, kameramanı ve ben mekanlara girerken, o araç da bizi bekliyordu.
 
Bir mekan, iki mekan derken sonunda gece hayatının önemli organizatörlerinden biri sayılan bir Türk vatandaşı bulduk.
 
Söylediği şey çok basitti: “Buraya en çok Türkler müşteri olarak gelir ve eğlenirken muhabbet etmek isterler. Yabancı dil bilmedikleri için Türk kızı bulamadığımız zamanBulgaristan’dan Türkçe bilen kızları işe alıyoruz.” 
 
Buradan Demirel’in sözlerine döneyim:
 
Türk erkeklerinin, eski Sovyet cumhuriyetlerinden gelen kadınları, daha kolay tavlayacaklarını düşündükleri bir gerçektir.
O yüzden mekanlar zaman zaman yabancı kadınlara daha kolay iş verirler ki, parasıyla kıymetli olduğunu düşünen hanzolar gelsin, üst üste şampanya açtırsın.
 
Yine de savaş açmak falan garip laflar, ırkçılığın bir bu versiyonu eksikti, o da başımıza geldi işte...

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap