SON DAKİKA

Haber > Magazin > İnançsızlığı eleştirmişti!

İnançsızlığı eleştirmişti!

22 November 2020 Sunday - 11:37

Katıldığı bir programda “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi” ifadelerini kullanan Öykü Gürman’a Ateizm Derneği’nden olay tepki geldi.

Öykü Gürman, geçtiğimiz günlerde Bloomberg HT’de yayınlanan ‘Aslı Safak’la İşin Aslı’ programına konuk oldu. Anne ve babasının birbirinden farklı olduğunu söyleyen Gürman, babasının ateist olduğunu açıkladı.

“EGOİZM VE BENCİLLİK GETİRİR…”

Aslı Şafak’ın “Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?” sorusuna “Babam ateistti” yanıtını veren Öykü Gürman, sonrasında söylediği sözlerle tartışma yarattı. Merhamet ve vicdandan başka hiçbir şey için yaşamayacağının altını çizen Gürman, sözlerine şöyle devam etti: “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi.”

“BENİ KENDİNE GÖRE SEVDİ…”

Açıklamalarına devam eden Öykü Gürman, Aslı Şafak’ın “Babanız tarafından sevildiniz mi” sorusundan sonra ise gözleri doldu. Konuşmakta güçlük çeken Gürman, “Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz. Ayrılık burada başlar” ifadelerini kullandı.

ATEİZM DERNEĞİ’NDEN TEPKİ GELDİ…

Öykü Gürman’ın inançsızlık hakkındaki söylemlerinden sonra Ateizm Derneği'nden cevap geldi. Derneğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Son dönemde giyimi ve yaşam tarzıyla seküler yaşamın tüm nimetlerinden faydalanan birtakım insanların sıklıkla başvurduğu bir yöntem de, kökten dincilerden beklenen bir açıklama yaparak gündeme gelmek oldu. Tek amaç kaşe bedellerini yükseltmek olsa gerek...” ifadeleri kullanıldı.


 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap