SON DAKİKA

Haber > Magazin > 'Altın Koza'nın da adı değişiyor

'Altın Koza'nın da adı değişiyor

07 Aralık 2015 Pazartesi - 17:45

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin isminin değiştirilerek, gelecek yıl “Uluslararası Adana Fi

'Altın Koza'nın ismi değişiyor... Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu, Sözlü’nün başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sözlü, Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin isminin değiştirilmesiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Önümüzdeki yıl 23'üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin, kentin daha iyi tanıtılması için Uluslararası Adana Film Festivali olarak düzenleneceğini ancak büyük ödülün “Altın Koza Ödülü” olarak verileceğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Dünyanın her yerinde film festivalleri yapıldığı şehirle ilgili anılıyor, bizde de şehirle ilgili olması lazım. Şehrimizin mesajını iyi vermesi lazım. Adana Film Festivali denmesi lazım ki şehirle ilgili katkıyı daha iyi koyacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de aynı gerekçeyi savunarak Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nin ismini Uluslararası Antalya Film Festivali olarak değiştirmişti. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap