SON DAKİKA

Haber > Yeni mi fark ettin?

Yeni mi fark ettin?

17 Ocak 2019 Perşembe - 11:14

MHP, Türk siyasetinin marka değeri, ahlak seviyesi, fedakarlık desibelidir. MHP, Türklüğün beka ümididir. MHP, Türk milletinin hükümranlık beratıdır. Bu sözlere itirazım yok, olamaz da. MHP var olduğu sürede bunlar geçerli olacaktır. Ancak Bahçeli’nin siyasi tercihleri ve söylemleri hep tartışılacaktır.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ‘Türkiye’yi mahvederiz’ sözlerine karşın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘ona ayar verdiği’ söylendi. Bahçeli’ye hatırlatmak gerek, ABD başkanının bugüne kadar ülkemiz için yığınla aşağılık söz dile getirirken de Türk milletinin imanı vardı, bugün de yarın da var olacaktır. Bahçeli Trump’ın sözleri karşısında mı bizim imanımız olduğunu yeni hatırladı?

Bahçeli kurduğu Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak ABD başkanına milletimizin imanı üzerinden değil de, sahip olduğu ekonomik güç adına söylemde bulunmalıydı. ABD’nin dolarına da atıfta bulunan Bahçeli o doların ateşi yükseldiğinde ülkemiz ekonomisinin nasıl alt üst olduğunu unuttu sanırım. Doların tavana zıpladığı dönemde millete ‘Altın ve dövizlerinizi bozdurun’ çağrısının yapıldığı dönemi Bahçeli hatırlamalı.

Türk milletinin imanı Trump gibi rezil bir adama karşı kullanılmayacak kadar kutsaldır. Bahçeli’nin Trump’a posta koyma adına kullanacağı o kadar çok argüman var ki, bizim imanımızın böyle aşağılık bir adama karşı kullanılmayacak kadar kutsal olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Vatandaş, Bahçeli’nin bu sözleri dile getirmesini seçim üzeri tribüne oynamak olarak yorumlayarak, “Düne kadar PKK’nın ortağı dediklerinle kol kola girip ittifak kurduğunu unutmadık. Sonrasında da çıkıp bizim imanımız var olduğunu Trump’a karşı tepki olarak kullanmak ayar vermek değil olsa olsa seçim üzerini seçmene oynamaktır” demekten kaçınmıyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap