SON DAKİKA

Haber > Vekile 3 bin artış, Emekliye 190 lira

Vekile 3 bin artış, Emekliye 190 lira

16 Ocak 2019 Çarşamba - 09:16

Maaşlara zam geldi. İşçinin memurun, emeklinin maaşlarına gelen zam hayal kırıklığı yarattı. Hükümet yüzünü hiç maaşların konuşulduğu alana çevirmiyor, seçim dalgasına kapılmış tam yol ileri diyor. Bu zam en fazla milletvekillerini sevindirmiştir.

Milletvekilleri bugün 22 bin 200 liralık zamlı maaş alacak. Vekilin maaşına 3 bin 750 lira zam gelirken, en düşük işçi emeklisi 190, memur emeklisi 387, en düşük memur emeklisi 554 lira fazla maaş alacak.

Vekilin bir ayda aldığı maaşa işçi emeklisi 20 ayda ulaşabiliyor.

Üç aylık maaşı peşin alan vekillerin eline 66 bin lira geçecek. Maaşları geçen yılın ocak ayına göre 3 bin 750 lira arttı. Şimdi derler ki oran aynı, aynıda kardeşim maaşlar yüksek, oran aynı olsa ne yazar. Ne diyelim hayırlı olsun, güle güle harcayın. Nasıl olsa aslınız olan vatandaşın bir eli yağda bir eli balda. Ben söyleyeyim, dikkat edin de aslınız olan milletin eli yakanıza yapışmasın.

VERİLENLER GERİ ALINIYOR

Seçim yatırımı adına iktidar kesenin ağzını açtı deniliyor, vaat üstüne vaat veriliyor milletin oyunun peşine düşülüyor. Gündem çabuk çabuk değiştiriliyor, vatandaş neyi nasıl takip edeceğini şaşırıyor.  Bedava file, bez torbasına kadar iktidar oylara yatırım yapmayı sürdürüyor.

Yapılan vaatler içerisinde emeklilere yapılan zam hiç konuşulmuyor. 13 milyon emekli AK Parti’nin ilgisiz ve duyarsızlığından hoşnutsuz içten içe kendini yiyor. Umarım emekli bu unutulmuşluğu sandıkta unutmaz.

Diğer taraftan üç beş kuruş artı sağlandı denildi, milletin cebine birkaç kuruş giriyor söylendi, ama gelin görün ki önceki akşam benzin ve motorine zam geldi.  5 gün önce Benzin 16 kuruş, motorin ise 20 kuruş arttı. İşte vaatlerin karşılığı çaktırmadan geri alınıyor.

Geride kalan seçimlere baktığında sokakta, köşede, toplumda ekonomik çöküş altında kalanların feryatlarını hep dinledik, ama sandıklar açıldığında şikayetçi olanların sandıkta sesi çıkmadı. Bu nedenle Mart’a daha çok var unutulur gider bu yangın. Ben şimdiden söyleyeyim 1 Nisan’dan sonra kemer sıkmaya hazır olun. Tabi kemerde delik bulursanız.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap