SON DAKİKA

Haber > Trabzon'un haklı gururu: İmamoğlu

Trabzon'un haklı gururu: İmamoğlu

07 Ocak 2019 Pazartesi - 09:10

Trabzon’da 1970 yılında doğan Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP’den aday oldu. Trabzonspor taraftarı olan, hatta kulüpte yöneticilik görevinde bulunan İmamoğlu yüreğinde hissettiği millete hizmet sevdasını İstanbul’da yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor. Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği hizmetlerin ardından, bu aşkını şimdi Büyükşehir Belediyesi'nde sürdürmek için kolları sıvadı. Şimdiden söyleyeyim, seçim yarışında ona çamur atmak isteyenler şunu bilsinler ki Trabzon’un bağrından çıkardığı İmamoğlu’nda o çamur tutmaz, dönüp dolaşıp onların yüzüne şamar gibi iner. Öyle abuk sabuk yakıştırmalar ile İmamoğlu’na gitmeyin. İmamoğlu’nun da dediği gibi erdemli ve ahlaklı bir seçim süreci yaşanmasına hiç kimse gölge etmesin, gerçi eden bilmeli ki yaptıklarının altında kalır, ben şimdiden söyleyeyim. Ailesi İmamoğlu'nu ülkeye, millete, vatana, bayrağa saygı ve sevgi duyan, yürekli ve vefalı bir evlat olarak yetiştirdi.

Dil, din, ırk ayrımı yapmadan hayat yolunda yürüdü. Çok sevdiği İstanbul Beylikdüzü'nde belediye başkanı olarak hizmet etme imkanını ona millet verdi. Şimdi İstanbul’un tümüne hizmet için kolları sıvayan İmamoğlu'nun sahip olduğu bilgi birikimi, donanımı ve saygın kişiliği ile çıktığı bu yolda en büyük destekçisi yine millet olacaktır. İstanbul’da bulunan Karadenizliler dahil her ilimizin insanından oy alacak kadar milletle sevgi köprüsü kuran İmamoğlu dik durur, horonu dik oynar, hizmette ayrım yapmaz. Futbolu da iyi bilir ama en çok 7’den 70’e halka hizmet etmeyi daha iyi bilir. O asırlık Trabzon Lisesi'nden mezun olan bir isim olarak dünya kenti İstanbul’u yönetecek kadar yürekli ve bilgilidir. Öyle gösterişli, şaşaalı, şov kokan hareketleri sevmez, bilir ki ülkemizde yürekleri acıyan, sofrası yetersiz bir halk var.

İktidar bugün gönüllere dokunacağız diyor; ama o, yetişirken, büyürken gönüllere dokunmaya başlamıştı. Sevgi saygının, sevincin, örf ve ananelerin hakim olduğu bir ailenin evladı olarak, ülkemizde yaşanan acılar ve kederleri yüreğinde hissederek büyüyen İmamoğlu’nun kalbi ile aklı bir çalışır. İşte bu nedenle İmamoğlu ismi halkta karşılık bulmuştur. İstanbul Üniversitesi mezunu olan İmamoğlu, bugün o kentte doğup büyüyenler kadar İstanbul’un sorunlarını yakından bilen bir isim. Sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda etkin bir kişi olan İmamoğlu sivil toplum örgütlerinin de en büyük destekçisi. Onlarla yol arkadaşlığı yaptı. Halkla bütünleşip dertleşen İmamoğlu’nu en fazla mutlu eden de bu buluşmalar olmuştur. Duruşu ve sözünün eri biri olarak bugün İstanbul’u yönetmeye talip oldu. İstanbul’u sözde değil gerçek manada dünya kenti yapacak hizmetler için çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap