SON DAKİKA

Haber > Trabzon ve AK Parti

Trabzon ve AK Parti

04 Aralık 2018 Salı - 09:00

Trabzon'a bu iktidarın ilk yıllarında emniyet müdürü olarak atanan Ramazan Akyürek, ilk olarak il müdür yardımcılarını emekliye sevk ederken, asayiş, KOM ve istihbarat şube müdürlerini il dışına tayin etmişti. Kurduğu ekip ile yeni bir dönem başlatmasının ardından Rahip Santaro ve Agos Gazetesi Başyazarı Hrant Dink'in katledilmesi, Tayadlıların katledilmeye kalkışılması, KTÜ'de görevli Prof. Dr. Hicabi Cındık'ın çarşı içinde, Prof. Dr. Sadettin Güner ve evladı Selçukhan Güner'in Boztepe'de katledilmesi, Mc Donalds'ın bombalanması, en önemlisi de PKK'lıların ilk kez Maçka ilçesine inip karakol amirini kurşunlaması, milli futbolcularımız Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke'nin ev ve iş yerlerinin kurşunlanması 2004-2006 yılları arasında gerçekleştirilmişti. İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu her ay Trabzon asayiş toplantıları yaparak ilin Emniyet Müdürü Akyürek'i, Trabzon Milletvekilleri Faruk Özak, Asım Aykan, Kemalettin Göktaş, Mustafa Cumur ve Prof. Dr. Cevdet Erdöl'ü yanına alıp yere göğe sığdıramamış, bu kadar olayın ardından Akyürek istihbarat daire başkanlığına atanmıştı.

Trabzon'a tayin olan il Emniyet Müdürü Reşat Altay'ın şube müdürleri Abdurrahman Tosun, İsa Yılmaz, Faruk Sarı, Ertuğrul Dilek ve Nihat Tabak ile ilk geldiklerinde tanıştık. "Bakın bu şehri en iyi bilen gazetecilerden biriyim. Bu şehrin en büyük derdi ise Maçka ve PKK. Hiç göreve başlamadan çıkın Maçka'ya İlçe Emniyet Müdürü Enver Tozun'u bir dinleyin. Maçka Meryemana Vadisi ve Zigana Vadisini dolaşın gelin" dedim. Birlikte Maçka'ya çıktık. İlk olarak İlçe Müdürü Tozun'u da yanımıza alarak her iki vadiyi dolaştık. "Bundan sonra her akşam birimiz bir şube müdürümüz ve ekibimiz ile buradayız. Buraya özel harekat veya panzerleri yığmayalım. Burası turistik dikkat çekmeyelim. Bölge Trafik dahil tüm ekiplerimiz halkla muhtarlarla irtibat halinde olalım. Özellikle Güneydoğu'dan gelen ot kamyonlarını tüm araçları arayalım. PKK'lıların geliş yollarına dikkat edelim. Biz onlara harekatı başlatalım. Halkla asayiş toplantıları yapalım" dediler ve bu yeni gelen şube müdürleri görev bölümünün ardından dağa tepeye pusular attılar. 10 yıl PKK'ya Maçka'yı unutturdular.

Yalnız PKK değil çete operasyonları ile şehri huzura kavuşturdular. Ancak şehir huzura kavuşurken ilin Valisi Hüseyin Yavuzdemir ve Emniyet Müdürü Reşat Altay kızağa alındı. Diğer şube müdürleri il dışına gönderildi. Bunlardan Şahin ve İsa Yılmaz ile Nihat Tabak halen başmüfettiş olarak Antalya bölgesinde görev yaparken son 15 yıldır siyasilerimiz ise bu olanları sırça köşklerinden seyrettiler. Özellikle AK Parti döneminde siyaset ikiye ayrılmıştır. Yukarısı tüm tayinleri yapar başta bakan ve milletvekillerimiz onlara bakar ve yalnız müteahhit firmalar üzerinden işe alınan geçici işçiler ile ilgilenirler. Asayiş, huzur bilmezler. Çünkü kendi huzurları yerindedir. İlin kalkınması ile ilgili tek bir projeleri yoktur ve olmamıştır. Örneğin şu yerli otomobilin tamponlarını, farlarını veya şu uçak kabinlerini biz üretelim de istihdam sağlayalım. Göçü önleyelim demezler daha doğrusu diyemezler!

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap