SON DAKİKA

Haber > Sonun başlangıcı!

Sonun başlangıcı!

17 Şubat 2018 Cumartesi - 06:50

Ne günlere kaldık ey gazi hünkâr; Katır mühürdar oldu, eşşek defterdar! Diyor ya bir şiirinde Ziya Paşa. İşte Amerika’nın bugün dünyada "barış ve demokrasi adına" yaptığı tam da budur. Bu yalan altında, dünyada yaptığı katliamlar ortada iken, şimdi de yarım asırlık müttefikimiz olmasına rağmen her gün Türkiye'ye yeni bir yalan söyleyerek, sözde büyük devlet olmanın gereğini yerine getirdiğini sanıyor. Bir gün; 'YPG'ye verdiğimiz silahlar DEAŞ’a karşı kullanılacak ve bunların listelerini Türkiye'ye vereceğiz' diyor… Bir başka gün, 'Türkiye’nin bastırması üzerine, bunları geri alacağız' diyor… Bir başka gün, 'Biz YPG'ye geri alınacak özellikte ağır silah vermedik ki' diyor. Bu şaşırmışlığın, bu yalancılığın, bu kibir ve aymazlığın bir tek cevabı vardır, o da şudur: Amerika için artık “sonun başlangıcı” gelmiştir!

Dün aynı yalanlarla, hiçbir hakkı olmadan, tamamen emperyal askeri gücü ile ülkeleri işgal edip, yakıp yıkan, sömüren, masum on binlere tecavüz eden ve adına da “barış ve demokrasi” diyen Amerika, bakın o ülkelerde neler yapmış!

1898'de Meksika’yı işgal etti. Aynı yıl (1898) Küba'ya girdi. 1921 yılında Nikaragua’yı işgal etti. 300 kişiyi öldürdü. 1945'te Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atom bombası atarak bir anda 250 bin kişiyi vahşice öldürdü. 1950-53 yılları arasında yüzbinlerce yurtsever Koreliyi katletti. 1954'te binlerce Guatemalalıyı öldürdü. 1955'te Endonezya, Laos ve Kamboçya'da çok sayıda CIA operasyonu düzenledi.

1956-59 yılları arasında Küba’da 60.000 kişiyi, ABD'li danışmanların ve Batista’nın birlikte yürüttüğü operasyonlarda katletti. 1975'te Vietnam'dan kovulduğunda arkasında milyonlarca ölü ve sakat bıraktı. ABD'nin Vietnam'da halkın üzerine attığı 638 bin ton bomba, II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa ve Afrika'ya atılan toplam bombaların yarısıdır. Kişi başına aşağı yukarı 5 bomba atıldığı söylenmektedir.

1970-75 yılları arasında Kamboçya ve Laos'ta 1 milyon insanı katletti.1973'te Sili'de CIA'nin düzenlediği darbe ile 30 bin kişi katledildi. Arjantin'de generallerle yaptığı işbirliği sonucu 30 bin kişi kaybedildi. 1983'te Lübnan'a müdahale etti. 14 bin deniz piyadesinin katıldığı operasyonda binlerce Lübnanlı katledildi. Yine aynı yıl Grenada’yı işgal etti. Yüzlerce insan katledildi. 1986'da Libya’yı bombaladı, bine yakın sivili katletti. 1989'da Panama'ya asker çıkarttı ve 5 bin Panamalıyı öldürdü. 1991'de Irak’ın Kuveyt'e girişini bahane ederek diğer emperyalist güçleri de ardına takarak Irak halkına karşı bomba yağdırdı, 100 binin üzerinde insanı katletti ve bu vahşeti iletişim kanallarıyla tüm dünyaya resmen izlettirdi. Somali'deki durumu bahane ederek yine diğer emperyalist güçleri de peşine takarak ülkeyi işgale girişti. Sadece 1946-1975 yılları arasında tam 215 kez askeri gücüne başvurmuştur...

Değerli okurlarımız, Amerikan devletinin bu inanılmaz faaliyetleri üzerinde durmamızın sebebi önemli bir noktaya dikkatinizi çekmek içindir. Daha önceki yazılarımızda da defaatle belirttik ki; Amerika’nın YPG bahanesi ile bölgeye gönderdiği binlerce TIR dolusu silahların esas amacı; Türkiye ile büyük bir savaş hazırlığıdır. Saldırıp, işgal edip, tahrip ettiği ülkeleri terk ederken arkasında, katledip bıraktığı yüzbinlerce masum insanın hesabını şimdiye kadar kimsenin soramadığını hatırlayalım.

Günlük etkisiz söylem ve eylemlerle vaktimizi boşa harcamak yerine; topyekûn bu haydut devlete insanlık adına haddini bildirmek için hazırlanalım. Bilelim ki; bunu dünyada Türk milletinden başka yapacak cesarette olanların da bizim hamlemizin vereceği cesarete ihtiyaçları vardır.

Ne yaparsa yapsın Amerika için artık “sonun başlangıcına” gelinmiştir!

Ne her gün birbirini tekzip eden yalanları, ne her şey zannettiği silahları ve ne de yıllarca mağara deliklerinde beslediği eli kanlı PKK, YPG, PYD’li katil sürüleri Amerika’yı, büyük Türk milletinin ve şanlı Türk ordusunun elinden asla kurtaramayacaktır.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap