SON DAKİKA

Haber > SİYASET ISINIYOR!

SİYASET ISINIYOR!

05 Mart 2018 Pazartesi - 08:00

Bizim nesil kavgasız gürültüsüz bir ömür yaşama şansını kaybetti, bari çocuklarımızın, torunlarımızın şansı olsun diyoruz ama nafile! Gün geçmiyor ki, bir önceki günden daha az kavgalı, daha az azarlamalı, daha az birbirini acımasızca eleştiren parti sözcülerinin sözlü düelloları ile dolu olmasın! Paylaşamadığımız dünyamızı, nihayetinde tercih edeceğimiz bir buçuk metrekarelik toprağın altına girince mi birbirimize değer verecek, birbirimize saygı duyacağız? Olmaz olsun böyle saygı ve değer!

Habil ile Kabil’den itibaren başlayıp bu güne kadar gelen iktidar mücadelelerinden taraflardan kim kaldı ki dünyada? Bundan sonra da kim kalacak ki bu fani âlemde?

Neyi, niçin paylaşamadığımızı bile tam olarak bildiğimizi zannetmiyorum!

Ülkemizde onlarca kişinin mal ve mülkleri ile servetlerini takip edecek birden çok muhasebecileri varken, birçoklarının da akşamdan sabaha yiyeceklerinin olmadığı bir dünyada, adaletsizliklerin hesabı sorulmayacak mı zannediliyor?

Türkiye'de seçimler yaklaşınca, ya da erken seçim ihtimali oluşunca partililerin söylemleri değişir, adeta birbirine hakaret yarışına dönüşür! Biz buradan, okur yazar kesim olarak seçim ihtimallerinin söz konusu olduğunu anlar, yine birbiriyle her gün kavgalaşacak insanların demeçlerini dinlemek zorunda kalacağımız için adeta kahırlanırız! Doğruları söylediklerini iddia edip, kendi çıkarlarına göre amel edenlerin yanlışları düzeltip ülkeyi topyekûn mutlu ve müreffeh kılacakları iddiaları bu yaklaşımlarla asla mümkün görülmemektedir!

Tarihin en kritik dönemlerinden birini yaşayan milletimizin aslan parçası evlatlarının vatan için her gün al bayrağa sarılı mübarek bedenleri toprağa verilirken, kimsenin birbirlerini azarlamaya, acımasızca eleştirmeye, suçlamaya, verilen bu şanlı mücadeleyi sulandırmaya hakkı yoktur! Yoksa bu aslan parçalarının “yevmi-i kıyamette” yüzüne nasıl bakarız?

Gerek normal zamanlarda ve gerekse seçimli dönemlerde dünyanın birçok ülkesini gezmiş bir insan olarak açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; o ülkelerde; seçim olduğunu bilmezseniz bunu oradaki yaşantıdan anlamanız mümkün olmaz! İnsanlar kavgadan, gürültüden, çekişmeden nefret ettikleri için, sadece televizyon programları ile gündeme gelen seçimler, yine o programlardaki siyasi parti temsilcilerinin konuşmaları ile başlar ve biter. Seçim günü herkes istediği partiye oy verir olur biter! Ne yüzbinlerle doldurulan meydan görürsünüz, ne birbirine hakaret eden pankartlar! Her şey büyük bir olgunluk içinde başlar ve biter!

Bu asırda hala bu ne ilkelliktir diyeceğimiz yığınla gelişmeler yaşanmaktadır! Asil Türk milletinin çok değerli evlatları rakiplerini eleştirmek için harcayacakları enerjilerini; her gün bize söz verip sözünde durmayan Amerika’ya karşı, yarım asırdan fazla bir zamandır bizi kapısında bekleten Avrupa Topluluğuna karşı, politikada adeta mehter takımı gibi, iki ileri bir geri yapan Rusya’ya karşı kullanmalıdır! Birbirimizi bu kadar hırpalamanın, bu kadar tenkit etmenin, bu kadar azarlama ve aşağılamanın bir anlamı yoktur! Mademki hepimiz bu milletin eşit ve kardeş üyeleriyiz, kardeşi kötü olanın kendisi ne kadar iyi olabilir ki?

Sözümüz bütün partilerimizedir, sözümüz AKP, CHP, MHP, İYİ PARTİ, SP’yedir!

Lütfen milletin moral değerlerini dikkate alınız!

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap