SON DAKİKA

Haber > Şehidimizi uğurladık

Şehidimizi uğurladık

13 Aralık 2018 Perşembe - 09:12

Önceki gün Rize’de meslektaşı tarafından makamında şehit edilen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin cenazesi dün memleketi Mersin’e Şehidimizi uğurladık.  Makamında şehit olan Verdi’yi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel müdürü Celal Uzunkaya, Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik ve meslektaşları ile kalabalık halk topluluğu son yolculuğuna uğurladı. Trabzon’dan Adana’ya gönderilen Verdi’nin naaşı Mersin’de ikindi namazı sonrası kılanan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Emniyet müdürü Altuğ Verdi’ye Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum.

ZORLUOĞLU’NUN SÖZLERİ

AK Parti Trabzon Büyükşehir belediye başkan adayı Murat Zorluoğlu ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldik. Zorluoğlu, yeni bir göreve layık görülmesinin heyecanı içerisinde idi. Konuşmasında, seçilmesi halinde geleceğe bakacağını, borçları azaltacağını, mevcut projelerin sonlandırmasını takip etmeye devam edeceğini söyledi.

Kayyum eleştirilerini ise hoş bulmadığı yönünde ki söylemi ise, bu yakıştırmanın ne yeri ve ne zamanı izlenimini verdi. Bir başka sözü ise ailesi ile birlikte Trabzon’da oturacağını dile getirmesi oldu. Bu söylem dikkat çekmedi değil, mevcut başkan Gümrükçüoğlu’na yapılan bu eleştiriyi dikkate almış olacak ki Zorluoğlu ailesi ile birlikte memleketi Trabzon’da emekli olmadan halkın seçmesi ile birlikte hizmet etme imkanı bulurken, bu yönde gelecek eleştirilerin de şimdiden önünü kesmiş oldu.

Zorluoğlu’na büyükşehire aday olduğunu, seçilmesi halinde birlikte çalışacağı partili ilçe belediye başkan adaylarının tespiti için kendisinden görüş istendi mi sorumuza ise, AK Parti’nin kendi içerisinde izlediği yöntemden bahsetti, araya da kendisi ile bu konuda istişare yapıldığını kattı.

Aslında Zorluoğlu, kendisi ile birlikte seçilecek partili ilçe başkanlarının tercihinde istekte bulunması ve bu konuda genel merkezinde gerekli hassasiyeti göstermesi gerekmekte. Büyükşehir ilçe belediyelerinin abisi olarak başında bulunacak ismin bu yönde daha fazla inisiyatif alması ve buna da imkan tanınması gerekir. Umarım AK Parti’de nabza göre şerbet verip aday belirlemesi yapılmaz.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap