SON DAKİKA

Haber > NEREYE GİDİYORSUNUZ!

NEREYE GİDİYORSUNUZ!

19 Şubat 2018 Pazartesi - 06:30

Nereye gidiyorsunuz ey milyonerler, neleri götürüyorsunuz!(?)

Kimin vatanında kazandıklarınızı, kime getirip, kiminle keyif çatmaya gidiyorsunuz!(?)

2016-2017 yıllarında, ülkemizi terk edip çeşitli Avrupa ülkelerine yerleşmek için giden, 12 bin milyoner Türk vatandaşından bahsediyorum! Bedelini şehitlerimizin kanları ile ödediğimiz güzel vatanımızın bütün nimetlerinden yararlanacaksınız, belki de doğru dürüst vergi bile vermeyeceksiniz, köşklerde, yalılarda yaşayacaksınız, ondan sonra da, kendinizce uydurduğunuz bahaneler ile bütün mal varlıklarınızı alıp, İspanya’nın, Portekiz’in en güzel bölgelerine yerleşeceksiniz!

Demek ki, Türkiye’nin geleceğini aydınlık görmüyorsunuz.

Demek ki, okuma özürlü, çift bakıcılı çocuklarınız için Türk okullarını yeterli görmüyorsunuz!

Demek ki, vatanımızı işgal etmek isteyenleri sadece seyredeceksiniz!

Kim bilir belki de, aklınızla övünüp, vatanımızdan kendinize göre tam zamanında tüydüğünüz için, Roma'da, İspanyol merdivenlerinin önündeki lokantada, İtalyan makarnası yiyerek, bu akıllı davranışınızdan sonra kendinizi ödüllendireceksiniz!

Çöküş dönemi Osmanlı aydınları ile tarihimizin her dönemki zenginleri, menfaatleri kadar bu milletin mensubu oldular! Beklentileri kalmayınca, onlar da bu ülke de kalmadılar.

İşyerleriniz vardı, boğaz tokluğuna çalıştırdığınız binlerce çalışanınız vardı, siz bu ülkede de zaten krallar gibi yaşıyordunuz! Teşvikler sizlerden yana idi, kanunlar size gelince uygulama tereddüdü ile karşılanırdı, hukuk size yontardı! Çünkü siz zaten zengin olmakla doğuştan ayrıcalıklıydınız!

Buna rağmen, doğup büyüdüğünüz, semirip geliştiğiniz, kazanıp helal-haram demeden ceplerinizi ve kasalarınızı doldurduğunuz vatanınızı bırakıp da nereye gidiyorsunuz?

Türkiye'de %5'lik bir dilimin geliri geriye kalan %95’in gelirinden daha fazlayken, sizler bu %5'lik kesimin temsilcileri olarak bu vatandan kazandığınız paraları neden bu vatanda harcamamak için bu vatanı terk ettiniz?Neyini beğenmediniz?

Tarihin her döneminde yönetenler ile yönetilenler arasında memnuniyetsizlikler yaşanmıştır, ancak tarihin hiçbir döneminde bundan dolayı kendi vatanını terk edenlere rastlanılmamıştır! Sizler bu tercihiniz ile tarih yazdınız!

Bir gün, her şeyi ile size yabancı olduğunu göreceğiniz yaşadığınız ülkeler de; “ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz” diyeceğiniz günler de gelecektir! Paranız kadar değer gördüğünüz, bütün kahramanlık hikâyeleri sizin ecdadını ile mücadelelerden ibaret olan bu toplumlar size asla kendi milletinizin insanları gibi bakmayacaklardır! Bırakın onların ağızlarına sakız yaptıkları “insan hakları ve demokrasi” palavralarını! Onlar çıkarları kadar demokrat, kazancı kadar insan hakları savunucusudurlar! İnsan bile olmayı başaramamış ve zenginlikleri geri kalmış fakir ülkelerin sömürülmelerinden ibaret olan bu devletlerin nesi sizin kendi ülkenizden daha iyi ve daha ileri?

Unutmayın ki; biz onlarla tarihten çok yakın tanışırız!

Tarihe şan veren leventlerimizin ellerindeki altın kabzalı kılıçları, asırlarca Akdeniz’in mavi sularını bu hırsız ve ırsız korsanlardan korumak için kınına girmemiştir, unutmayın! Zaten onlarda size bunu hiçbir zaman unutmadıklarını hatırlatacaklardır, merak etmeyin!

Dünyayı çağlar boyunca sömüren İspanya’nın mı, altınlarını çaldıkları ülkelerde insan namına canlı bırakmayan Portekizlilerin mi demokrasi ve insan hakları anlayış ve uygulamaları bizden daha ileri? Yoksa hırsızlığın sanat olarak kabul edildiği eski Roma’nın ve Yunanistan’ın varisi olan İtalya’nın mı? İnsanlık anlayışı bizden daha ileriymiş!

Yazıklar olsun size, haram olsun bu ülkeden kaçırdıklarınız!

Sizi unutmayacağız!

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap