SON DAKİKA

Haber > Ne olacak bu yolların hali!

Ne olacak bu yolların hali!

03 Ocak 2019 Perşembe - 09:29

Trabzon’a bu kadar para harcanmasına rağmen şehrin yolu olmaması ne tuhaf. Evet, maalesef harcanan paralara yazık! Başta şehir merkezi olmak üzere birçok yolda aracınızla gitmeniz mümkün değil. Hele hele aracınızın zarar görmemesi mümkün değil. Zaman zaman gündeme getirdiğimiz bu konu artık dayanılacak gibi değil. Tarihi Trabzon taşlarını korumak güzel, kesinlikle doğru bir karar. Yalnız, bu taşlar birçok ülkenin de sokaklarını süslüyor. Ama oradaki taşlar bizimki gibi dağınık ve karga burnu değil. Neden kimse işini düzgün yapmaz? Hadi düzgün yapılmadı, yok mudur bu işleri kontrol eden arkadaş? Yapanın yanına kar mı kalıyor bu işler? İşi kim alıyorsa işini en güzel şekilde yapmak zorunda. Yapmıyorsa o işi almayacak, ya da işi veren kurum bir daha bu arkadaşa iş vermeyecek, cezasını kesecek. İşte bu tür kontrol mekanizması çalışmadığı için yollar perişan. Verilen paralar heba edilmiş. İnsan en azından vicdanen rahatsız olur. Maşallah bire bir herkes şikayetçi ama iş resmiyete taşınacağı zaman ortada kimse yok. Malum bu işler biz yazarlara düşüyor.

Yetkililere seslenmek istiyorum, lütfen aracınızla şu caddelerden, sokaklardan bir geçin. Bakın bakalım yollar ne durumda. Eğer siz de ‘bu yollardan memnunum’ diyorsanız söyleyecek bir şeyimiz olamaz tabi. Ama eminim bizden daha çok şikayetçi olacaksınız. Bu şehir bu yolları hak etmiyor arkadaş. Ne olur şu yollara biraz ilgi gösterin. İnsanlar araçla gitmeyi bırakın yaya bile yürüyemez durumda. İnsana yatırım gayesiyle bakıldığında büyük eksiklikler göze çarpıyor. En temel sorun olan yol kentin beklentisi. Yol sorununun çözülmesi turizme de büyük katkı sağlayacaktır.

Turizm konusuna gelecek olursak, daha yolun başında olduğumuzu söylemek lazım. Turizm demekle turizm yapılmıyor maalesef. Ondandır ki turizmi iyi anlamak çok önemli. Öyle birkaç fuara katılmakla, gelen birkaç turistle, Araplara güvenerek turizm yapılamaz. Turizm süreklilik arz ederse turizmdir. Turizmin de dini, dili olmaz. Turizmi, turizm gibi anlar, şehrimizi de ona göre dizayn edersek ancak belli bir şeyler yerine oturur ve turizm sürekleşir. Hatta on iki aya yayılır. Yapmamız gereken temel meseleleri bir başka yazımda dile getireceğim. Bu vesileyle yeni yılınızı kutlar, sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesi dileğiyle...

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap