SON DAKİKA

Haber > Millet Kıraathanesi

Millet Kıraathanesi

06 Aralık 2018 Perşembe - 09:31

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın adını taşıyan müze gemiyi millet kıraathanesine çeviriyorlar. Hayret ki ne hayret! Bütün işleri tamamladınız, bir bu kalmıştı. Atatürk’ün kendisi ile uğraşan zihniyet yetmezmiş gibi annesinin ismi ile de uğraşmaya başladı.

Neyin peşindesiniz Allah aşkına, defalarca uyardık bırakın bu çirkin hareketleri. Bakın ülkemizde yığınla sorun var. Emekli, işçi, memur, çiftçi ekonomik çöküntünün altında ayakta kalma mücadelesi veriyor. Gelin bunlara kafa yorun.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan millet kıraathanesi dedi, durumdan vazife çıkaranlar kolları sıvadı değerleri değersizleştirmek için işe koyuldu. Gücünüz yetiyorsa yeni bir yer, yeni bir tesis hayata geçirin oralara millet kıraathanesi deyin ve şirinleri oynayın. Millet te gitsin, çayını kahvesini yudumlasın.

Zübeyde Hanım bir anne ve bir kadın beyler duyuyor musunuz anne. Ve bir kadın. Tam da Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 84. Yılında böyle bir yanlışa imza atılması manidardır. Neyin kafası yaşanıyor anlamış değilim. Sizin değerlere, hem de ayaklarının altı öpülesi annelere saygınız yok mu? Allah aşkına.

ERGENEKON ÇÖKTÜ

Evet sevgili okurlar, ülkemizde bir dava daha çöktü. Savcı, “Ergenekon diye bir örgüt yok” dedi. Günlerce atıldı tutuldu, bu davanın savcısı, avukatı olundu. Ergenekon davası ile birlikte sayısız insan mağdur edildi. ABD’de ki hain ile dirsek teması yapılarak düşünen, üreten ve devlet ve millet için ömrünü harcayan değerler nasıl haksızlıklara uğradı, hayatlarını kaybettiler.

Bu yanlışın içinde olanlar acaba ne düşünüyor. Hayatını hapislerde kaybeden, hasta hasta mahkeme salonlarında kendini savunan insanlara ve haklı olduklarını ispatlamak için ömür harcayan kişilerin hakkını kim ödeyecek. Ben bir bedel ödeneceğini sanmıyorum, ama inancım gereği Yüce Rabbim bu yanlışı yapanları vicdanlarına mahkum edecektir. İşte en büyük cezada vicdanlar sızlayarak hayat idame ettirmektir. Ne diyeyim, hayatını kaybedenlere Allah’ımdan rahmet, geride kalanlara sağlık ve uzun ömür dilerim. Umarım ülkem ve milletim böyle bir yanlışı daha yaşamaz.

SUNGUROĞLU

Trabzon’un Arsin İlçesi’nin yetiştirdiği önemli bir değer olan eski belediye başkanı Ramis Sunguroğlu MHP’den belediye başkanlığına aday oldu. Sunguroğlu’nun aday adayı olması ilçede yeni bir heyecan yarattı. İktidar partisinin çantada keklik gördüğü seçim Sunguroğlu’nun adaylığı ile birlikte ilçede seçim renkli geçecek. Yaptığı hizmetler ve duruşu ile ilçede her zaman aranılan bir isim olan Sunguroğlu Arsin’de iktidar partisinin en güçlü rakiplerinden biri olarak halkın karşısına çıkıp oy isteyecek, bakalım sandık ne diyecek.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap