SON DAKİKA

Haber > Kulüp tesislerde kurtarılır!

Kulüp tesislerde kurtarılır!

01 Kasım 2017 Çarşamba - 09:00

Siyasi güç, para, karizma, çevre, medyatik olma... Hangisi, bunlardan hangisi yetti şimdiye kadar taraftarın ve bu şehir halkının yüzünü güldürmeye? Bir bakın istemeyerek kulüpte tutmayarak yollanan futbolcu ve futbol adamlarına. Takip edin, hepsi mi tesadüf? Demek ki sorun bizde, içimizde. Şeffaflığına inanılmayan kongreler, metazori seçimler, çaresizlikler, saçma sapan transferler, savrulan paralar...

Sonuç, altından kalkılamaz hale gelen sportif başarısızlık ve kabusa dönüşen ekonomi. Takımı bu hale getiren, gelmesinde rol oynayan, borcu ikiye katlayıp takıma hiçbir kazanç sağlayamayan, tesis çalışanlarının bile maaşlarını ödemede güçlük çeken büyük kulübün büyük yöneticileri(!), evet mikrofon sizde, anlatın bakalım ne olacak! Bir tahmin, en kolay 'yol yapamadık, kusura bakmayın' deyip sezon ortasında istifa.

Peki çözüm mü? Bu takıma maddi manevi çok şey veren, verdiklerinden vazgeçen gerçek taraftara, Trabzonspor sevdalısı yöneticilere ve Trabzonsporluyum demekten utanır hale gelen Trabzon gençliğine ne olacak, onların hakkı kimlerin boynunda vebal kalacak? Olmuyor beyler olmuyor. Bu kulüp merdiven değil, üstüne basıp yükseldikçe ayaklar altına alınacak bir kulüp değil. Bunu neden mi yazdım?

Bu bir davettir, kulübü yalnız ve kimsesiz, çaresiz bırakmayız diyenlere, bu konuda fikri olanlara, kulübü sokaklarda, cafelerde kurtarmaya çalışan duayen yöneticilere, eski-yeni tüm büyüklerimize bir davettir! Bir takım düşünün; mazisi başarılarla dolu, yokluklardan buralara gelmiş ve daha önemlisi şehrin her şeyi olan bir takım. Yediden yetmişe futbolla yatıp futbolla kalkan, her maçtan önce her taraftarının kadro hazırlayıp maça çıkardığı bir takım.

Nice büyük değerler yetiştirmiş, sembol isimlerin, futbol tarihindeki unutulmaz isimlerin yetiştiği, kimilerinin de kaybolup gittiği bir takım. Başkanı ve yöneticisi olmanın onur ve gurur kaynağı olan bir takım. Evet, kimileri 'sana mı kaldı' diyecek, kimileri 'biz bunları zaten biliyoruz' diyecek ama hayır bilmiyorsunuz, sadece bildiğinizi sanıyorsunuz. Neresinden tutarsan elinde kalacak hatalar ve bilinçsizlikler zinciri: Kendi adamlarından yüzlerce delege kaydedip başkan olanlar birilerinin zoru ve itmesiyle başkanlığa soyunup, destek geri çekilince bırakıp gidenler.

Paranın gücüyle başkan olup her vaadi yalan olanlar. Başka bir kulübün müzesindeki kupa üzerinden prim yapıp yönetime talip olanlar ve diğerleri... Kim ne verdi, kimler neler aldı ve takımın muhasebesini yapan yok ya da muhasebeyi bilen yok. Ya elinizi taşın altına koyun, çıkın ortaya mücadele edin, hatalarla ya gençlerin önünü açın kulüp adına bir şeyler yapabilmeleri için ya da tamamen susun. Sahibi olduğumuz kulüp orada burada değil, tesislerde kurtarılır. Tabii ki kısa bir süre sonra toplanılacak bir tesisimizin varlığı hala devam ediyorsa!!!

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap