SON DAKİKA

Haber > İstiklal kahramanları

İstiklal kahramanları

11 Ekim 2018 Perşembe - 09:43

Kurtuluş savaşı kazanılmasaydı şimdi hangi ülkenin boyunduruğundaydık düşünün diyorum.

Düşünülürse akla o kadar vahim şeyler geliyor ki. Bu neden herkesin bugün var olmamızın, bayrağımız özgürce dalgalanıyor millet olarak bağımsız olarak dünyaya başkaldırıyorsak bunu sağlayan İstaklal Savaşını kazanan Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Adnan Menderes, Halide Edip Adıvar, Milis Kuvvetleridir.

BENZERİ YOK

Bu mücadele, Doğu Anadolu’da Ermeni kuvvetlerine; Güney Anadolu’da Fransızlara ve onlar tarafından yönetilen Ermenilere; Batı Anadolu’da Yunan ordusuna ve yurdun çeşitli kesimlerinde, Osmanlı Hükümeti tarafından düzenlenmiş veya kışkırtılmış gerici kuvvetlere karşı yürütülmüştür. Böylece; savaş, sadece dış düşmanlara karşı girişilmiş bir çarpışma olmayıp; aynı zamanda, bir ihtilâldir de. Bu bakımdan, kurtuluş savaşları arasında benzeri pek az olan bir örnek sayılmalıdır.

TÜRK ZAFERİ

Bu savaş, askerî bakımdan Atatürk, İnönü ve arkadaşları tarafından kazanılmış kesin sonuçlu bir Türk zaferidir ve Atatürk’ün dile getirdiği gibi, “Anadolu Zaferi, bir millet tarafından beslenen bir idealin ne kadar güçlü olduğunun en iyi ifadesidir.” Siyasal bakımdan ise, kritik bir bölgeye makul bir istikrar ve güvenlik sağlamıştır. Bundan başka; özgürlükleri için çalışan milletlere de bir cesaret, heyecan ve umut kaynağı olmuştur; hâlâ da öyledir.

YARINI ALLAH BİLİR

Bir dönem Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e saldırıldı, bakıldı ki bu tutmuyor, İsmet İnönü’ye saldırılar başladı. Buda tutmazsa yarın kime saldırılacak Allah bilir. Gelin ülkemin, milletimin var olmasını sağlayan Kurtuluş savaşının kahramanlarının yakasını bırakın. Buralardan kimseye ekmek çıkmaz.

Arkadaş merhum devlet yöneticilerini farklı ülkelerle ilişkilendirilip eleştiriliyor, kimseden ses çıkmıyor. Dünyaya baş kaldırıp Kurtuluş Savaşı mücadelesini veren ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran  milli mücadele kahramanımız İsmet İnönü Amerikancı oluyor öylemi.

Allah’ım sen sabır ver. Pirinci, bulguru, samanı, eti, mercimeği daha bir çok ürünü hangi ülke ithal ediyor acaba. Bizim ülkemiz.  Artık bırakın lütfen milletin aklı ile dalga geçmeyi de hastanelerimiz acil ameliyat dışında ameliyat yapacak malzeme bulamıyor onlardan bir haber verin, mutfaklar yangın başladı, nasıl müdahale edilecek bunlardan haber verin.

Bir kez daha Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi, gazilerimizi kahramanlarımızı başta Mustafa kemal Atatürk, İsmet İnönü olmak üzere bir kez daha saygıyla anıyorum.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap