SON DAKİKA

Haber > Her şey vatan için!

Her şey vatan için!

10 Şubat 2018 Cumartesi - 07:05

Yarınki nesillerin, bugün yaşanan olayların kendileri için hayati önem taşıyan bölümleri için “keşke” dememesini sağlamanın tam da ortasındayız. Atılacak her adım, söylenecek her söz, verilecek her demeç bu gerçeğe göre ölçülüp biçilmelidir. Aynı zamanda “coğrafyanın kaderini belirlediği” bu büyük milletin evlatlarının, çetin tabiat şartlarına ve asırlık müttefiklerinin ihanetlerine rağmen giriştiği “vatan mücadelesinde” onların morallerini bozacak, nefeslerini boşa harcatacak, “iblis ruhluların” karşısında “dev gibi” görülmelerini etkileyecek en küçük bir iç çekişmenin ve didişmenin en azından bu harekâtın zaferle taçlandırılıp, yatağında uyuyan evlatlarımız ile camilerimizde ibadet yapan masum vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanana kadar ertelenmesi elzemdir. Ve dahası; iç ve dış düşmanlarımızın, kin ve intikam duyguları ile hareket edip; insanlarımızın birbirlerinin omuzlarında olması gereken kollarını bağnazlarına dolatmayı marifet sayan yaklaşımları hızla terk etmeli, “amasız, ancaksız” birbirilerimizin boğazlarında olan kollarımızla birbirimize sarılmanın ertelenmez vaktindeyiz!

Anadolu’yu elde tutmanın ateşi elde tutmaya benzediğini unutmamalıyız. Ateşi elde tutmanın yolunu, yöntemini bilmeyen milletlerin bu coğrafyanın tarih çöplüğünde yok olup gittiğini asla atlamadan hareket etmeliyiz.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin daha dünkü vilayetimiz olup, sömürgeci devletlerce 1. Dünya Savaşı sonucunda işgal edilen Suriye topraklarındaki, tarihin; “en haklı ve en meşru” vatan mücadelesinden bahsediyorum. Adeta bir “cadı kazanına” döndürülen Ortadoğu coğrafyasında, ihanetleri “Büyük Türk milleti” tarafından yüzüne çalınan ve bundan “başı dönen” Amerika’nın, dönen başını nereye çarpacağı henüz belli değildir! Kendisini kurtaracağını zannettiği, demir yığını silahları ve yıllarca bu günler için beslediği eli kanlı katilleri ile bu milletin her biri bir “destan kahramanı” olan evlatlarının gözünü yıldırabileceğini zannediyorlar! Öncelikle bu zavallılara şunu hatırlatmamız gerekiyor ki; Mehmetçik onların kahramanlıklarını sergileyen "Teksas" ve "Tom Braks" çizgi romanlarındaki şişko göbekli kahramanlarına benzemez!

Her şeyden önce Türk ordusunun bu tarihi adımı, dünyada “barış ve özgürlük” deyip, bunu sadece kendi çıkarlarını korumaktan ibaret bir maske olarak kullanan emperyalist devletlerin bu çirkin maskesini paramparça etmiştir. Demokrasi ve insan hakları deyip; Irak işgalinde 13-14 yaşındaki günahsız çocuklara tecavüz etmeyi güç zannedenlerin, hain kafalarını çarpacağı “demirden duvar” Türk Silahlı Kuvvetlerinin yiğitlerinin vatan sevdasının işlendiği demir yumrukları olacaktır.

Ağlayan bir coğrafyanın, ağlatmayacak olan muhafızlarının dün olduğu gibi, bugün ve yarınlarda da; insanlık ideallerinin ve de değerlerinin gerçek temsilcileri olduğu bizzat bu değerlerin düşmanları tarafından da, çok yakın bir zamanda anlaşılacaktır. Güçlerini her şey zannedenlerin Vietnam’dan, Afganistan’dan, Irak’tan kuyruklarını kıvırıp, arkalarına bakmadan kaçtıkları gibi, çok yakın bir zaman da Ortadoğu’dan da kaçacakları günler yakındır.

Hazinelerinin anahtarlarını kırk devenin taşıdığı Saba Melikesi Belkıs ile dünyadaki zenginliğin sembolü Karun’u nasıl her şey zannettikleri dünyalar dolusu paraları ve paralı askerleri kurtaramadı; çirkin yüzlü Amerika’yı ve insanlık ideallerinin düşmanlığını yapmayı siyaset sayan batıyı da kendi hazineleri ve ruhlarının maddeye esir olduğu güçlerinin kurtaramayacağı çok yakın bir zamanda anlaşılacaktır!

Yeter ki bizler bu tehlikeli dönemeçteki tarihi rolümüzü iyi oynayalım, tarihin yeniden yazılmaya başlandığı bu önemli zaman diliminde daha zor günlerin önümüzde olduğunu bilelim ve her zorluğa karşı bütün beşeri isteklerimizi erteleyerek var gücümüz ile “Her Şey Vatan İçin” diyelim!

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap