SON DAKİKA

Haber > Dünyanın en büyük ordusu!

Dünyanın en büyük ordusu!

20 Ocak 2018 Cumartesi - 06:35

Mete Han’ın M.Ö 209 yılında “onlu sistemi” kurması ile temelleri atılan Türk Ordusu, asırlarca büyük Türk milletinin “istiklal ve hürriyetinin” teminatı olagelmiştir. “Her Türk asker doğar” sözü ile milleti ile bütünleşip, dünya da; 22 milyon kilometrekare kara ve 80 milyon kilometrekare deniz sahasında atlarının nal izleri, gemilerinin levent sesleri yankılanan başka bir ordu yoktur. Milletinin en buhranlı dönemlerinde her zaman onun kurtarıcısı olan, milleti ile kemikle et gibi bütünleşen Türk Silahlı Kuvvetleri, zaman zaman da, düşmanlarının hain pusu ve ihanetleri ile de karşı karşıya kalmıştır! 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz gecesinde; ordumuzu kendi hain emellerine alet etmek isteyen, din kılıklı hainler olmuştur! Ortadoğu’da “at oynatmak isteyenler” çok iyi bilmektedirler ki; güçlü bir Türk ordusu olduğu müddetçe buna imkân yoktur. Bu kötü niyetlerini gerçekleştirmek için işe, Türk ordusuna pusu kurmakla başladılar. Çeşitli bahaneler ile TSK’nın “kozmik odasına” girerek onun 2200 yıllık sırlarını çaldılar. Vatansever subaylarını en seviyesiz şekilde suçlayarak, iftira ve yalanlar ile küçük düşürdüler! Ordunun başkomutanını tutukladılar! Ordunun, dünyada emsali görülmemiş başarılarla dolu terörle mücadelesini sekteye uğratmaya çalıştılar! Mensuplarını türlü hile ve yalanlarla kandırarak elde etmeye çalıştılar! Bütün bu ihanetlerinin olgunlaşma testi olarak 15 Temmuz'da bir şekilde kandırdıkları ile şerefli Türk ordusunun milletinin karşısına dikmeye çalıştılar! Ama olmadı! Bütün bu hazırlık ve ihanetleri Türk ordusu, her zaman korumakla mükellef olduğu milletinin yardımı ile, kısa bir sarsıntı geçirdikten sonra atlattı ve hemen toparlandı. Dünyada hiçbir ordu, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan ihanet hamleleri sonrası ayakta kalamazdı. Ancak bu ihanet şokunu kısa sürede atlatan TSK hemen “Sınır ötesi harekâta” katılarak, ne kadar büyük bir ordu olduğunu bütün dünyaya göstermiştir. Ordumuza “kumpas kuranlar” onun sağladığı, “huzur ve güven ortamını” alabildiğine suiistimal ederek onu yok edip, vatanımız üzerindeki karanlık emellerini gerçekleştirmek istediler. Ancak başarılı olamadılar ve de olamayacaklardır. Kim ne derse desin “Ordu-Millet” bütünlüğünün sembolü olan TSK var oldukça, bu vatan ve de millet var olacaktır.

Tarihte, 16 imparatorluk ve 123 devlet kuran Türk milleti bu gücünü ve varlığını elbette ki, kendi öz evlatlarından meydana gelen "Türk ordusundan” almaktadır. Tarihin çeşitli dönemlerinde Anadolu coğrafyasında birçok devlet ve medeniyet kurulmuş ancak hiç birisi Türk milleti gibi bu coğrafya da kalıcı olamamışlardır! Çünkü bu coğrafyada kalıcı olabilmek ancak güçlü ordular ile mümkün olabilmektedir. Küt’ül Amare'de, Kanal Cephesinde, Filistin'de, Çanakkale'de, Galiçya'da hep bu ordu vardı. Doğu cephesinde, batı cephesinde, Büyük Taarruz'da hep bu ordu vardı. Peygamberimizin övdüğü bir milletin ordusu bu orduydu! Atatürk’ün başkomutanlık yaptığı ordu bu ordu idi.

Dünyadaki terör hareketlerine karşı, düzenli ordu olarak Türk Silahlı Kuvvetleri kadar başarı elde etmiş başka bir ordu gösterilemez! Ordumuzun bu başarısında hem tarihi genlerinin ve de hem de milletinin ona gözü gibi bakmasının rolü büyüktür. Bugün Ortadoğu’da her istediğini istedikleri gibi yapabileceklerini zannedip, önce ferman yazıp sonra vazgeçmek zorunda kalanlar, artık Türk ordusunun caydırıcı gücünü görmüşlerdir. Dünyada “Ordu-Millet” özelliğinde olan başkaca bir ordunun olmadığını anlamışlardır. Bizler hepimiz bu şerefli ordunun gönüllü neferleriyiz! İşte dünyanın en büyük ordusu bundan dolayı Türk ordusudur.

Böyle bir orduyu hiçbir gücün mağlup edemeyeceğine tarih şahittir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap