SON DAKİKA

Haber > Devletin bekası

Devletin bekası

17 Ocak 2018 Çarşamba - 07:46

Televizyon ve gazetelerden öğrendiğimize göre ABD, Suriye’nin kuzeyinde özerk bir PKK devletçiği oluşturma çalışması yapmakta, hatta Pentagon da 30 bin kişilik bir ordu kurmaya çalıştıklarını ifade etmektedir. Ayrıca binlerce tır silah ve mühimmat bu bölgeye yığılmaktadır.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilk defa bu derece bir beka sorunuyla karşı karşıyadır. Amaç önce ülkemizin güneyinde ABD kuklası bir devlet kurmak, daha sonra ise vatanımızın bir parçasını bu devlet sınırlarına katmaktır. Bu husus artık inkâr edilemez bir gerçektir.

Devletimiz bu denli bir tehlike ile karşı karşıya kalmasına rağmen içeride hala parti çıkarlarına dayalı siyaset yürütülmekte, tek yumruk olunması gerekirken hala iç siyasi çekişmeler sürdürülmekte, bu da dışa karşı güçlü ve kararlı Türkiye mesajı verilmesini engellemektedir.

Bu hususta Devlet Bahçeli’nin hakkını yememek gerekir. Çünkü Bahçeli, ülkenin bekası meselesini parti çıkarının üstünde görerek ülkenin bekası ve terör konusunda hükümete, Cumhurbaşkanına her türlü desteği vermektedir. Bana göre gerçek devlet adamlığı budur, bu devlet adamlığını da daha önce gerek 367 garabetinde gerek Cumhurbaşkanlığı hükümet modelinin hayata geçirilmesinde ön açıcı tutumuyla ülkenin önünü açmıştır. Türkiye’nin önündeki tehlikeleri ancak güçlü yönetimlerle aşabileceğini görmüş, bunun gereklerini de yapmaktadır. Muhalifleri onun vatansever davranışını anlamak istememekte ve onun partiye zarar verdiğini iddia etmektedir. Hatta bunlardan bazıları dışarıdan ve içeriden pohpohlanan sözlere kanarak yeni parti kurmuş, bölücülerle aynı ittifak içinde görünmeye başlamışlardır.

Beyler bu vatan elden giderse ortada ne demokrasi, ne seçim ne de seçime girecek partiler kalır. Herkes aklını başına almalı, Pensilvanya ve arkasındaki Pentagon rüzgârlarına partilerini sıkı sıkıya kapatarak ‘Bölünmez Türkiye’ ideali etrafında kenetlenerek şimdilik siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakmalıdır. Herkes Bahçeli gibi vatansever bir tavır takınmalıdır. Aksi takdirde batan gemide önce fareler boğulur.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap