SON DAKİKA

Haber > CHP aday çıkaracak mı?

CHP aday çıkaracak mı?

12 Aralık 2018 Çarşamba - 09:35

Yeni dönemde Trabzon’u kim yönetecek sorusu yakında cevap bulacak. Yarışa katılacak partiler yavaş yavaş sahaya iniyor. İlk önce açıklayan İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Atakan Aksoy olurken AK Partinin adayı Murat Zorluoğlu oldu. Ana muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise ses seda yok. Chp’de ki bu rahatlığı anlamak mümkün değil.

İyi Partinin adayı Atasoy’un enerjisiyle, heyecanıyla, projesiyle halktan bir karşılık alacağı su getirmez bir gerçek.

AK partiye gelecek okursak ortam toz dumandı. Partilerine gece hizmet edenler, yaptıkları çalışmalarından ötürü yarışmaya hazırdılar.

Trabzon dışından geldiği için sürekli eleştirilen Orhan Gümrükçüoğlun’dan sonra AK Parti teşkilatının bir daha böyle bir aday göstermeyeceği teşkilat içinde de kabul gören bir düşünceydi. Bundan ötürü adı geçen adaylardan biri seçilecekti. Trabzon teşkilat mensupları da çalışmalarını hız vermişti ki... Reis aday tanıtım töreninde geleneği bozmadı ve Van Valisi Murat Zorluoğlu’nu aday gösterdiğini açıkladı. Açıklamanın ardından kısa süreli bir sessizliğin ardından dışardan aday gösterilmesine gerek kulislerde gerekse sosyal medya da büyük tepki gösterenler ani bir dönüşle Zorluoğlunu alkşlamaya başladılar. Şaşırmadım dersem yalan olur. Reis’in bir lafıyla başkan adayını havaalanında sevgi gösterileriyle karşıladılar. Son sözü söyleyen Reis’in adayı Zorluoğlu ayağının tozuyla çalışmalara başladı.

CHP ise ses seda yok. Rakipler sahaya inmesine rağmen CHP’de kimin aday gösterileceği belli değil. Seçimi alabilecek umudu olan bir partide tüm kapılar eski belediye başkanlığı yapmış olan Volkan Canalioğluna çıkıyor. Başka hiç bir ismin zikredilmediği CHP’de yaptığı girişimlere rağmen Canalioğlu’nun bu işe soyunmayacağını aylar önce dile getirmişti. Buna rağmen hala gündemde Canalioğlu’nun olması kafaları karıştırıyor. Taktik mi yoksa gerçekten başka aday çıkaramadıkların dan mı bakıp göreceğiz. Kalın sağlıcakla...

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap