SON DAKİKA

Haber > Boks Federasyonu Başkanı

Boks Federasyonu Başkanı

23 Temmuz 2018 Pazartesi - 09:20

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen duyumlara göre mevcut Boks Federasyonu Başkanı' nın meşruluğu tartışılmaktadır. Şöyle ki; Boks Federasyonu Başkanlığı yapacak kişi, o görevin dışında hiçbir kurum ve kuruluşun dışında görev yapamaz.Edindiğimiz bilgilere göre şu anda ki Boks Federasyonu Başkanı , Ankara Büyük şehir Belediye'sinde  meclis üyeliği yaptığı salık vermektedir.

Sayın mevcut başkanın aleyhinde illerden aldığımız olumsuz tepkilere bakıldığında, tamamen tarafsızlığını kaybettiğini, önümüzde ki Boks Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde başkan olabilmesi için, bütün yatırımını illerden oy alabilme üzerine yapmaktadır.

İllerde gelen tepkiler daha ziyade, Boks Milli Takımları, yıldız, genç ve büyükler oluşturulduğunda, liyakat, bilimsellik, eğitimlilik esas alınması gerekirken, bakıyorsunuz, yukarıdaki belirtiğim hiçbir kriteri tutmayan antrenörler seçilirken Federasyon Başkan seçimlerinde kendisine oy verebilecek kişilerden oluşmaktadır. Tabii ki, bunun sonucu Türk Boksu'nun geleceğini sekteye uğratmaktadır.

Boks Antrenörlüğü beş(5) kademeden oluşmaktadır.Her kademenin bilgi düzeyi kademelere göre farklıdır.Milli takımlar oluşturulurken 1.2.3. kademe olan ve eğitim durumları yok denecek kadar az olan  kişiler görevlendirilmektedir.Oysa Boks Milli Takımlarda görev yapacak antrenörler en az, 4.ve 5. kademede olmalıdırlar.Hem yasa gereği böyledir hemde bilgi açısından 1.2.3. kademedeki antrenörler eksiktirler asla görev alamazlar.

Boks Milli Takım denildiği zaman, sadece bir spor etkinliği olarak düşünülmemeli, bu oluşan Milli Takımlar sade ülke içinde değil yurt dışına ülkemizi temsil edeceğini hiç kimse hesaba katmıyor.Bakınız Boks Milli Takımları ülkeyi temsil edip, yurt dışına gittiğinde en üst düzeyde Türkiye'nin reklamını yapmaktadırlar, bu da ülke ekonomisine bir hayli katkı sağladığı bilinmektedir.

Uluslararası spor organizasyonlarında, ülke olarak katılmak ekonomik, sosyal, kültürel yönden bir çok getirileri vardır.Ancak gittiğiniz yurt dışı spor karşılaşmalarında 1. lik kürsüsüne çıkıp bayrağımızı göndere çektirip istiklal marşımızı dünya devletlerine dinlettiğinizde , o zaman  dünya devletlerinin ülke olarak dikkatini çekersiniz.Tabii ki kürsüye çıkmak için Milli Takımlar ehli kişilerin elinde olursa ülkenin reklamı yapılır.

Önemine binaen bir daha vurgulamak gerekirse, Ülkenin reklamını en üst düzeyde yapabilmek için, Milli Takımlar oluşturulurken yukarıda da belirtiğim gibi, eğitim, liyakat, bilimsellik esas alınmalı, öyle oy alabilme kaygısı ile ahbap çavuş ilişkisi ile antrenörlerin yeterliliğine yetersizliğine bakmaksızın kadrolar oluşturulduğunda her zaman olduğu gibi gittiğiniz yabancı ülkelerde ilk gün elenip şampiyonaya veda  eder  ve tabii ülkeyi ekonomik yönden zarara sokmaktan başka bir şey yapamazsınız.

 Allah (C.C ) ne buyuruyor?. ''Emaneti ehline veriniz''

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap