SON DAKİKA

Haber > Bir telefon yeter miş!

Bir telefon yeter miş!

21 Ocak 2019 Pazartesi - 09:18

Seçim havası çalıyor aktörler sahaya çıkıyor, partiler adaylarını belirliyor. İktidar partisi de adaylarını açıklıyor. Partiye, bulunduğu yöreye alın teri akıtarak hizmet verenler saf dışı bırakılıyor. Aday gösterilmeyen bu kişiler bağımsız aday oluyor, AK Parti’den istifa ediyor.

Trabzon’un Hayrat ilçesinde Mehmet Nuhoğlu saf dışı bırakıldı. Gümüşhane’nin Kelkit belediye Başkanı Ünal Yılmaz bir çırpıda silindi, oda bağımsız aday oldu. Vefasızlıkla karşılaşanlar AK Parti’den istifa edip meydana çıkıyor.

Eğer Hayrat’ta Nuhoğlu, Kelkit’te Yılmaz iktidar partisi karşısında seçimi kazanırsa, bu sonuç AK Parti’nin Türkiye’de bir çok bölgede çözülmesinin başlangıcı olursa kimse şaşırmasın. Bu sonuçta parti içi demokrasi, anketler ve temayüller yapılıyor sözlerini de boşa çıkaracaktır. Bu seçim AK Parti’nin kendisini yeniden sorgulayacağı bir seçim olacak. Şunu da söyleyeyim, tanıdığım kadarı ile bu iki isimde bir telefonda sinecek vazgeçecek isimler değil. Bir değil bin telefon açsanız da bu isimler kapı arkasındaki oyunlara kendilerini kurban etmeyecek kadar dik durur, dik yürürler.

İŞLETME DEVRİ İMİŞ

Millet olarak siyasetçilerin o kadar çok palavrasını dinledik ki sayısını unuttuk. Oy adına yapılan konuşmalarda öyle vaatler dile getirildi ki insanın şaha kalkası geliyordu. Gelin görün ki sandıklar açıldığında hiçte söylenildiği gibi bir durum söz konusu değilmiş.

Sakarya’da Tank fabrikası özelleştiriliyor. Bal gibide özelleşiyor. Buna karşı çıkanlara ağza ne gelirse söyleniyor. Özelleştirme sözcüğünün yerine yeni bir sözcük geldi, işletme devri. Arkadaş anladık siyaset bu seçim meydanlarından halkın teveccühünü görmek için konuşulur da, bari milletin aklı ile dalga geçmeyin.

KURSİYER ASKERLER

Geçim derdi veren vatandaş ayakta kalabilmek için çare ararken, oy avcılığımı dersiniz, oy sahtekarlığımı dersiniz ne derseniz deyin, öyle işler yapılıyor ki insanın çıldırası geliyor. Metruk binalara, ahırlara, samanlıklara seçmen kaydı yapan anlayış bunlar yetmezmiş gibi askerimi de oy avcılığı için kullanmaya başladı.

Hani beyler kışlaya siyaset girmeyecekti. Girmeyecekse, İzmir Foça’da kursiyer olan askerlerimizin seçmen olarak yazılmasına ne diyeceksiniz. Seçim uğruna her yol mubah mı oluyor. 3 aylığına ilçeye gelen askerimi oy deposu görüp seçmen kaydırılması hangi oyunun bir parçasıdır derseniz oy avcılığının bir parçasıdır derim.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap