SON DAKİKA

Haber > Akşener'in fındık fiyatı

Akşener'in fındık fiyatı

16 Mart 2019 Cumartesi - 10:41

Bölgemizde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener rüzgarı esti. Düzenlenen mitinglerde kalabalığı gören Akşener nokta atışlar yaptı. Akşener bölgemiz insanının en önemli geçim kaynağı olan fındık ile ilgili önemli açıklaması oldu. Akşener’in bu açıklaması fındık adına çok önemliydi, çünkü fındıkta beklentiler istenildiği ölçüde cevap bulamaz olmuştu.

Akşener, fındığın göçü önleyeceğini dile getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Dinle be kardeşim. Belki bir hayır çıkar bu millet için. Fındığa 5 dolar ver, dolara bağla” diye seslendi. Fındık için bu tespite karşın kimseden ses çıkmadı. Ben beklerdim ki fındık üreticisi bu söyleme destek verip bugüne kadar alın terlerinin karşılığını alma adına seçim üstü iktidarın dikkatini bu yöne çeker diye.

Akşener’in dediği gibi fındık iştir, aştır, istihdamdır. Ekonomidir. Fındık üzerinde oyunlar oynanmasına iktidarı ve muhalefeti izin vermemeli.

Akşener’in fındık ile ilgili söylemlerini bir kez daha hatırlatmak istedim. Bu seçim önümüzdeki fındık sezonunda açıklanacak fiyata etki etmesi ve beklentilerin karşılık bulması adına herkesin Akşener’in 5 dolar çağrısını unutmaz umarım.

SAĞIROĞLU’NUN İDDİASI

Trabzon’un Yomra ilçe belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu yeniden aday oldu, halkla kucaklaşmaya, mahalle, mahalle gezmeye, esnafla buluşmaya devam ediyor. Sağıroğlu seçim çalışmaları çerçevesinde çalmadık kapıda bırakmıyor.

Yeniden göreve talip olurken önceki seçimde aldığı oy oranı çıtasını daha da yükselten Sağıroğlu hedefe yüzde 70’in üzerinde oy oranını koydu. Bunda da en önemli faktörün hayata geçireceği yeni projeler olacak. Bu projelerin hazırlanması ve hayata geçirilmesi adına en büyük avantajı da projeci Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Sıra adaya Gözde Atasoy Koç ile tüm meclis üyeleri olacak. Sandıklar açıldığında Sağıroğlu’nun hedefinin tutup tutmadığını hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap