SON DAKİKA

Haber > Adalet adına “Var”lık için de yokluk…

Adalet adına “Var”lık için de yokluk…

13 Şubat 2019 Çarşamba - 09:33

Bu ülkede Cuma’dan Cuma’ya imamlar; “Muhakkak ki Allah adaleti emreder…” mealinin de içinde yer aldığı Nahl Suresi 90’ıncı ayetini okuyarak Hutbeyi bağlayıp, Minber’den iniyorlar ya!

Bende, “Allah’ın emretmesine ve de emir her hafta Cuma günleri mutlaka hatırlatılmasına rağmen, bu ülkede adaletli olmak her geçen gün kan kaybediyor ise hiç değilse Ayet’i zaafa uğratmamak (haşa) için artık okunmasın” deyip duruyorum ya, çok haklıymışım!

Çünkü, mahkeme salonlarında tanıkları ve sanıkları dinleyip, dosyaları aylarca, yıllarca bakıp inceledikten sonra bile dünya işleri için yanlış karar verebilen hakimlere karşın, dakikanın 60’da biri oranındaki bir zaman diliminde karar vermesi gereken hakemler bile, artık maçtaki pozisyonlarla ilgili, birkaç açıdan çekilen görüntülere bakmalarına rağmen ben diyeyim “yanlış”, siz söyleyin “yanlı” düdük çalıyorlar ise adalet hepten bitmiş demektir!

Hem de, “göz göre”, hem de “gözümüzün içine baka baka!”

Benim adalet adına teklifim, futbolda çokça hak kaybını önlemesine rağmen “VAR”ın kaldırılmasıdır.

Neden mi?

VAR’sızlıkta, “Pozisyonlar için anında, saniyede karar vermesi gereken hakemler de yanlış yapabilir”  idi. Bu bir takım art niyetli olanlara rağmen makul ve mantıklı, hatta insani bir gerekçe idi.

Ama şimdi öyle mi? VAR’lık adına, yüzlerce kamera, onlarca adam ortalıkta geziniyor! Ama, “Her ne olursa olsun düdük bende” diyenler, bildikleri, ya da kendilerine bildirildiği gibi çalmaya devam ediyorlar!

Buna dense dense; “VAR’lık içinde YOK’luk” denir!

Hani ben iki de bir işimi araştırarak yapmak için ; “Kulağımın duyduğunun hiçbirine inanmayıp, gözümün gördüğünün de yarısına inanarak hareket ederim” diye yazıyorum ya!

Görünen o ki, bu ülkede hakim ve hakem olanların hatırı sayılır bir kısmı, “gözleri ile gördüklerinin hiç birine inanmadan” da işlerini yapmayı yeğliyorlar!

He mi de adalet adına!

Ne denir? Ne denir?

Dense dense; “Yemişim sizin adaletinizi” denir.

ESKİ TÜRKİYE; TANSA’LARLA ANLATIN!

Söylenecek o kadar söz, yazılacak o kadar satır var ki! Ama hangi birine yer verelim?

Ancak çok değil bundan 2-3 ay önce, yaşı benim gibi yaşı kemale ermişlerin hatırlayıp, anlatabileceklerini düşündükleri için; “Eyy emekliler. Çıkın eski Türkiye’yi anlatın” diye bir çağrı yapılmıştı ya! Hatırladınız mı?

Hah! Emeklilerin anlatmasına gerek kalmadı! Çağrıyı yapanlar mahalle aralarına kadar soktukları hipermarketlerden kurtulmak için “TANSA”lara sarıldılar.

Hele hele, insanlık, yardımlaşma, yetinme ve paylaşma aklıma geldiğinde “Gözünü sevdiğimin eski Türkiye’si” diye satırları döşemek geliyor içim den ama başka zamana kalsın!

EN BÜYÜK MÜRŞİD…

Milli Gazete’de Mehmet Şevket Eygi; “Aklı yeterli olmayan Müslümanların akıllı rehberlere ve mürşidlere tâbi olması, onları kılavuz ve rehber olarak kabul etmesi gerekir” diyor.

Birileri de hemen rehber ve mürşid bulmak için bazılarına sarılıyor, biat ediyorlar!

Oysa Sayın Evgi, O’nun da yerini yurdunu tarif ediyor:

“En büyük mürşid ilahî vahiy, ilahî Kitab’tır.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap