SON DAKİKAHaber > Karadeniz > Yabancı influencerlar ‘Orta Karadeniz’i gezdi

Yabancı influencerlar ‘Orta Karadeniz’i gezdi

08 Mart 2024 Cuma - 13:03
Orta Karadeniz Bölgesi'nin tanıtımı için Körfez ülkelerinden gelen ınfluencerlara yönelik gezi düzenlendi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından yabancı influencerlara yönelik "Turizm Odaklı Bölgesel Tanıtım Programı" düzenlendi. Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'den gelen iki influencer, bölgenin doğal ve kültürel değerlerinin Körfez ülkelerinde bulunan potansiyel ziyaretçilere tanıtımına yönelik ürettikleri içerikleri Instagram, Youtube ve Tiktok gibi platformlarda paylaştı.

Körfez ülkelerinden gelen ziyaretçilerin beklenti ve turizm tercihleri doğrultusundaki saha gezilerinde doğal değerleri ile öne çıkan Ayvacık, Salıpazarı, Vezirköprü, Ladik, Taşova ilçeleri ziyaret edildi.

Ziyaretlerde bungalov tipi konaklama altyapısı, Karacaören Şelalesi, Ayvacık Baraj Gölü, Ladik Gölü, Boraboy Gölü, Şahinkaya Kanyonu ziyaret edildi. Amasya kent merkezini de ziyaret eden influencerlara UNESCO bağlamında geçici liste süreci ve sahip olunan eşsiz evrensel değerler anlatıldı.
Programın son gününde Amisos Tepesi, Atakum Sahili ve Samsun Batıpark bölgesi ziyaret edildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap