SON DAKİKA

Haber > Vakfıkebir Belediye Başkan adayı açıklandı

Vakfıkebir Belediye Başkan adayı açıklandı

11 Ocak 2019 Cuma - 17:30

AK Parti'nin Vakfıkebir'de belediye başkan adayı olarak Muhammet Balta olarak açıklandı. Peki Muhammet Balta kimdir, ne iş yapmaktadır? İşte hakkındak

Seçim sürecine girilirken belediye başkan adayları açıklanmaya devam ediyor. Bu noktada adaylarını tek tek duyuran AK Parti'de Vakfıkebir Belediye Başkan Adayının mevcut başkan Muhammet Balta olarak açıklandı. Peki Muhammet Balta kimdir, kaç yaşındadır, ne iş yapmaktadır? İşte detaylar

Muhammet Balta kimdir?

Mumammet BALTA, 1968 Yılında Vakfıkebir’ in Açıkalan Köyünde dogdu. ilkokul ve Lise tahsilini Vakfıkebir’ de tamamladı. 1992 yılında Ankara Hacattepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nden Maden Mühendisi olarak mezun oldu.1993 yılında Proje ortagı oldugu Plastik ve Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Karadeniz Plastik Madencilik San. Tic. Ltd. Şirketinde Genel Müdür olarak görev aldı.

2009 – 2013 yılları arasında Trabzon Ticaret San. Odasında meclis üyeligi yaptı.

2009 yılında AK Parti Vakfıkebir il Genel Meclis Üyeligine seçildi.

il genel Meclis Üyeligi süresince imar ve Bayındır Komisyon üyeligi, Ar-Ge ve Plan Bütçe Komisyon Baskanlıgı ve Encümen üyeligi görevlerinde bulundu. Avrupa birligi Destekli Yerel Yönetim Reformunun Devamına Destek ve güçlendirme projesi ve Vilayetler Hizmet Götürme Birligi Stratejik Plan hazırlanmasında çalıstı.

Trabzon’ da 470 köyün Çöp Toplama Projesine öncülük etti. Bu projeyle Trabzon’un bütün köylerinde çöplerin toplanması saglandı.
Çesitli Sivil Toplum Kuruluslarında yöneticilik yapan Muhammet BALTA, evli ve üç çocuk babasıdır.
30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Vakfıkebir Belediye Başkanı seçildi.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap