SON DAKİKA

Haber > Trabzon'da rüşvet aldığı iddia edilen uzman doktorun cezası belli oldu

Trabzon'da rüşvet aldığı iddia edilen uzman doktorun cezası belli oldu

29 Haziran 2019 Cumartesi - 11:44

Trabzon’da 27 Haziran 2018 tarihinde hastası Turgut Yetim’in oğlu Volkan Yetim’den ameliyat için 2 bin TL rüşvet aldığı iddiasıyla yargılanan KBB Uzmanı Doç. Dr. Erkan V. bir yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme doktorun cezasını 5 yıl süreyle erteledi

Trabzon’da hastasından ameliyat için 2 bin TL rüşvet aldığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan uzman doktor, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Enis Yıldırım'ın haberine göre, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde KBB uzmanı olarak görev yaptığı dönemde hastasının yakınından rüşvet aldığı iddia edilen Doktor Erkan V. suçüstü yakalanmış ve tutuklu kalmıştı. Rüşvet aldığı iddiasıyla hakkında dava açılan Erkan V. cezaevinde 93 gün tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. Yargılandığı mahkemede rüşveti hediye olarak aldığını ileri süren Erkan V., Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada son savunmasını yapan Erkan V., rüşvet suçunu işlemediğini belirterek, beraatini talep etti.

CEZASI 4 YILDAN 1 YIL 8 AYA İNDİRİLDİ

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazılı savunmasını sunan sanık doktorun avukatı Ali Sürmen, müvekkilinin beraatini istedi. Avukat Sürmen, taraflar arasında kesin bir anlaşma olmadığını ileri sürerek, müvekkilinin mağdur edildiğini anlattı. Mahkeme heyeti, sanık doktoru önce rüşvet almak suçundan 4 yıl hapse mahkum etti. Hasta yakını ve doktor arasında sabit bir anlaşma olmadığı için cezayı iki yıla düşüren mahkemeye heyeti, doktorun duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezayı 1 yıl 8 aya indirdi. Mahkeme, doktora verdiği cezayı 5 yıl süreyle erteledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

INSAN OLAMAMIS
18 gün önce
DOKTOR OLSA NE YAZAR

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap