SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Trabzon'da iftar ve sahur vakti saat kaçta?

Trabzon'da iftar ve sahur vakti saat kaçta?

28 Nisan 2021 Çarşamba - 13:34

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Ramazan'a yönelik bilgilendirmelerinin yer aldığı "ramazan.diyanet.gov.tr" internet sitesinde, dünyanın dört bir yanındaki 8 bin 600 yerleşim yerine ait imsakiye paylaşıldı.

Başkanlık, bu yıl da koronavirüsün gölgesinde ihya edilecek 11 ayın sultanı, sağlık ve şükür ayı ramazana yönelik hazırlıkları kapsamında, internet ve sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşları bilgilendirmeyi sürdürdü.

TÜRKİYE VE DİĞER ÜLKELERDE EZAN VAKİTLERİ

Vatandaşlar, internet sayfasında yer alan "İmsakiye" bölümünde, Türkiye ve yabancı ülkeler için ayrı ayrı hazırlanmış çizelgeye kolayca ulaşabilecek.

Ayrıca "vakithesaplama.diyanet.gov.tr" internet adresinde, 2027'nin sonuna kadar dini günlerin listeleri paylaşıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Hümeyra Nur İşlek, her yıl Ramazan'ın başlamasından yaklaşık 10 gün önce imsakiyeleri internet sitelerinde yayınladıklarını, e-posta ile kendilerine ulaşan vatandaşlara ise bilgileri daha erken verdiklerini söyledi.

208 ÜLKENİN İMSAKİYE BİLGİLERİ YER ALIYOR

İnternet sitesinde 208 ülkeye ait imsakiye bilgilerinin yer aldığını ifade eden İşlek, "8 bin 600 yerleşim yerinin imsakiyelerini, namaz vaktini, bayram namaz vakitlerini yayımlamaktayız. Bu 8 bin 600 olarak kalmıyor. Çünkü her gün veri tabanımızda olmayan bir yeri insanlar talep ediyor. Hemen oranın koordinatlarını çıkarıp web sayfamıza, veri tabanımıza ekliyoruz." diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Mert
1 ay önce
Bu ülkede hacı, hoca, Allah’ı inanıyorum dindarım diyen, yani ülkenin çoğu ahlaken çökmüş, utanma duygusunu yitirmiş, yanlışı yanlış, doğruyu doğru demeden siyasi partilerin partizanlığını yaparak öyle bir yol tutmuşlarki, Ramazan da oruc tutsanız ne yazar? Hırsızları sesini çıkarmayanlar. Beytü’l-Male el uzatanların bekçiliğini yapanlar. Kul hakkı yiyenlerin elini kırmayanlar. O sofrada kendileride bulunanlar. Ramazan orucu tutsan, Teravih namazı kılsan sana hiç bir fayda getirmez. Kulluk borcunu ödemiş olursun, zerre kadar sevabı dokunmaz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap