SON DAKİKA

Haber > Trabzon'a acemi birliği geliyor!

Trabzon'a acemi birliği geliyor!

Karadeniz Özel

21 Mart 2019 Perşembe - 16:50

Sürmene’de 9. deniz üssü için 41 bin metrekarelik alanın tahsisinin Milli Savunma Bakanlığınca yapılmasının ardından bir sürpriz gelişme yaşandı.

Trabzon Sürmene’de yıllarca atıl durumda kalan üzerine binlerce kişinin istihdam edileceğinin sözü verilen Çamburnu Tersanesi bir anda şehrin gündemini değiştirdi.

Çamburnu Tersanesi önce 9. Deniz üssü için Milli Savunma Bakanlığınca tahsis edildi.

Şehir bu durumun mutluluğunu yaşarken bir sürpriz gelişme daha yaşandı.

İstanbul ve Çanakkale’de acemi birliklerin kapatılmasının ardından gözler yeni acemi birliklerin nerede açılacağına çevrilmişti.

Bu noktada devreye giren Trabzon dinamikleri kapatılan acemi birliklerinin Trabzon Sürmene Çamburnu Tersanesi’nde kurulmasını talep etti.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, konuyla ilgili girişimlerin yapıldığını teyit ederek, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile görüştük. Komutanlık, Tersanede faaliyet gösteren özel kurumdan 150 dönüm yer talep etti. Eğer kabul ederseler acemi birliği Trabzon’da kurulacak. Bu de ilçeye ve şehre ticari anlamda nefes, turizm anlamında yeni bir soluk getirecek. Acemi birliği 3 ayda bir değişir ve askerlerin aileleri yemin töreni için gelir. Bunun için konaklama alt yapımızı da güçlendireceğiz” dedi.

Haber: Meryem AKGÜN
Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

HALİL İBRAHİMBAŞ

2 ay önce

Gelecek vizyonu olan yöneticiler tabiki şehrini kalkındırmak için projeler oluşturur.Bu projeler sadece Sürmene için değil Trabzon ve bölgemiz için önemli projelerdir.Sn. Rahmi ÜSTÜN projeleri sunup, bürokrasiden geçirip, yatırım alabilecek bir başkan

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap