SON DAKİKA

Haber > Trabzon’un önemi büyük

Trabzon’un önemi büyük

22 Mayıs 2018 Salı - 17:42

"Yerli ve Milli Savunma Sanayisi" konulu 98. Genel İdare Kurulu Toplantısı kapsamında düzenlenen programda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Ka

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesi ev sahipliğinde, "Yerli ve Milli Savunma Sanayisi" konulu 98. Genel İdare Kurulu Toplantısı kapsamında akşam yemeği programı düzenlendi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan  Trabzon'un ülke ve dünya ticaretinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “28 yıldır ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, gece gündüz çalışan bir iş dünyasıyız. Bugün Türkiye'nin ve dünyanın her noktasına ulaşmanın, sadece iş dünyasına değil milyonlarca insanın hayatına dokunabilmenin gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

SÖZ SAHİBİ BİR ÜLKE

Gelecekte söz sahibi bir ülke olabilmek için geleceğin kodlarını iyi çözmek gerektiğinin altını çizen Kaan, şöyle devam etti: "Yeni dünyada belli birkaç ülkenin öncülük ettiği teknik ve bilimsel gelişmeleri izlemek değil, bizzat bu gelişmeleri meydana getiren ülkelerden olmak zorundayız. Elimizde bulunan kaynakları ve insan gücünü en doğru şekilde kullanarak üretime ve inovasyona yatırım yapmalıyız. Halihazırda yaptığımız yatırımları da hepimiz artırmalıyız."

10 EKONOMİDEN BİRİSİ

Programda konuşan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın riyasetinde artık ülkemiz dünyanın 10 ekonomisinden birisi olacak. Şu anda ortalama milli gelirimiz 10 bin dolar. Bu millet daha fazlasını hak ediyor. Yerli ve milli potansiyelimiz var” ifadelerini kullandı.

DÖRT BİR TARAFI BİRLEŞTİRDİ

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ise MÜSİAD'ın, dünyanın dört bir tarafını birleştiren ve küresel ağ oluşturan, ülke için değerler üzerine iş yaptığını aktardı.  Bugünkü toplantıda önemli işler görüşüldüğünü aktaran Alpay, "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyorum. Onun açtığı yolda onun yönlendirmesiyle savunma sanayi şahlandı. Türkiye, savunma sanayi üzerinden doğru bir tercih yaptı, sanayileşmesini ve ekonomik büyümesini gerçekleştiriyor." diye konuştu.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap