SON DAKİKA

Haber > Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor! ‘’Fiyatların fahiş olmasına rağmen...’’

Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor! ‘’Fiyatların fahiş olmasına rağmen...’’

06 Ağustos 2019 Salı - 21:21

THY’nin Trabzon uçuşlarına fiyatların fahiş olmasına rağmen yer bulunamaması tepki çekiyor.

Türk Hava Yolları’nın Trabzon Havalimanına gerçekleştirdiği uçuşların fiyatlarının çok yüksel olması gündemdeki yerini korurken artık fiyatların yüksek olmasına rağmen yer bulunamıyor.

Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde Türkiye’nin çeşitli illerinden Trabzon’a gelmek isteyen vatandaşlar uçak biletlerinin pahalılığı karşısında adeta şok yaşıyor. Özellikle THY tarafından Trabzon hattında Türkiye’nin en pahalı biletleri satılırken seferlerin az olması nedeniyle de bilet bulmak imkansız hale geliyor. Bilet fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına rağmen bazı seferlerde doluluk yüzde 100’e ulaşıyor.

BÜYÜK GÖVDELİ UÇAK İSTEĞİ

Trabzon’a gelmek yada Trabzon’dan diğer illere gitmek isteyen ancak biletlerin çok pahalı olması nedeniyle isyan eden vatandaşlar bu tepkilerini sosyal medyada dile getiriyor. Sefer sayılarının artırılmasını ve büyük gövdeli uçakların Trabzon hattında hizmet vermesini isteyen vatandaşlar bu isteklerini yazdıkları mesajlara THY’yi etiketleyerek iletiyor. Vatandaşlar yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını istiyor.

TURİZMİ ETKİLİYOR

Fahiş bilet fiyatları Türkiye’nin önemli turizm destinasyonları arasında yeralan ve her yıl özellikle turizm sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Trabzon’a darbe vuruyor. Fiyatların yüksek olması ve doluluk nedeniyle turistler Trabzon’a seyahat etmekten büyük oranda vazgeçiyor. Bu durum Trabzon’un turizmini de etkiliyor.

MİLLETVEKİLİ ÖRS MECLİSE TAŞIMIŞTI

Örs, pahalı uçak bileti konusunu daha öncede Meclis gündemine taşıdığını belirterek, çözümün Türk Hava Yollarının sefer sayısını artırması, Türk Hava Yollarının daha yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip uçaklarını bu hatta çalıştırması olduğunu söyledi.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Gezgin
14 gün önce
Arap turist potansiyeli yüksek olduğu için uçaklar kesin dolduğunu biliyorlar ve buna bağlı olarak istedikleri fiyatı koyuyorlar ve araplardan paralarını alıyorlar. Yerli halk ne yaparsa yapsın. Havalimanı genişletmek için kamulaştırılan alanları da avm ve işyerine dönüştürüp bu milletle alay ediyorlar. Şimdi neden durum böyle anlaşılıyor mu?
Sevgi
14 gün önce
Gercdkden fiyatlar cok yuksek biraonce fiyatlarin duzelmesi ve buyuk ucak konmasini arzu ediyoruz diger illere gore trabzon cok pahali...
AHMET KILIÇ
14 gün önce
BIZLER BU ÜLKENIN VATANDAŞİ DEYILMIYIZ KI RAYİŞ BEDEL ÖDÜYORUZ AYIPDIR DIYER ILERLE KIYASLAYIN BAKALIM ARADAKI FIYAT FARKI NEDIR BIRAZ UTANIN .THY.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap