SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Trabzon’da Koronavirüs can almaya devam ediyor

Trabzon’da Koronavirüs can almaya devam ediyor

16 Eylül 2020 Çarşamba - 13:48

Trabzon’da Koronavirüs hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Trabzon’da 1 haftada Koronavirüs testi pozitif çıkıp ölen kişi sayısının 25’i bulduğu kaydedildi. Hayatını kaybedenlerin en küçüğünün 49 yaşında, en büyüğünün ise 97 yaşında olduğu öğrenildi.

Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılan, aşı ve tedavi çalışmaları devam eden Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de can almaya devam ediyor. Dünya genelinde 29.6 milyon kişiye bulaşan Koronavirüs 935 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, 20,1 Milyon kişi de iyileşti. 
Dünyada Koronavirüse bağlı olarak ölen kişi sayısı 1 milyon kişiye yaklaşırken Türkiye’de de acı tablo giderek ağırlaşıyor. 
Türkiye’de dün açıklanan bin 742 yeni vakayla birlikte ülke genelinde toplam vaka sayısı 295 bin kişiye çıkarken, iyileşen sayısı 261 bin, hayatını kaybedenler 7 bin 186 olarak açıklandı.


 1 HAFTADA 25 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Edinilen bilgiye göre Trabzon’da da Koronavirüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısı hızla artıyor. Haziran ayının başında günlük vaka sayısının neredeyse sıfıra indiği Trabzon’da gurbetçilerin gelişi ile birlikte hızlı bir tırmanış yaşandı. Günlük pozitif vaka sayısının neredeyse 200’leri bulduğu Trabzon’da geçen hafta ise Koronavirüs testi pozitif çıkıp hayatını kabeden kişi sayısı ise 25’i buldu. 

Hayatını kaybedenlerin en küçüğünün 49, en büyüğünün ise 97 yaşında olduğu görüldü.  Trabzon'da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 120'yi geçtiği öğrenildi.(61saat)

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

Cuma
3 gün önce
Bu gidisle daha cok insan olecek bakan koca acikladi evden disari cikmayin her taraf berbat durumda millet akilli olacak cahil olmayacak

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap