SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı

Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı

18 Eylül 2018 Salı - 15:32

Proje kapsamında 672 binanın kamulaştırma işlemi tamamlandı

Trabzon Büyükşehir Belediyesince yürütülen Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 672 binanın kamulaştırma işleminin tamamlandığı bildirildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin, Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımına devam ettiği belirtildi.

Tabakhane'nin kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının tamamlandığı Pazarkapı Kavşağı ile Yavuz Selim Bulvarı arasındaki kısmının rekreasyon yapım çalışmalarına devam edildiği aktarılan açıklamada, Pazarkapı Kavşağının kuzey kısmında bulunan Kadınlar hali bölgesinde de kamulaştırılan binaların yıkımının sürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, bu kapsamda son gerçekleştirilen yıkımlarla Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yıkılan bina sayısının 653'e ulaştığı vurgulanarak, toplamda 680 binanın yıkılacağı bölgede 672 binanın kamulaştırılmasının tamamlandığı kaydedildi.

Öte yandan açıklamada, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun da şu ifadelerine yer verildi:

"Tabakhane'nin kuzey kısmında da ülkemizin en modern Köy Pazarını şehrimize kazandıracağız. Bölgede ayrıca Pazarkapı Kavşağının akıllı kavşak olarak yeniden düzenlenmesi çalışmalarına da Karayollarınca devam edilmektedir. Bu bölge sadece şehrimizin değil, bölgemizin, ülkemizin modern yaşam alanlarından biri Trabzon'umuza kazandırılmış olacaktır."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap