SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Solunum cihazına bağlı yaşarken şifayı Trabzon'da buldu

Solunum cihazına bağlı yaşarken şifayı Trabzon'da buldu

30 Haziran 2021 Çarşamba - 17:03

Kovid-19 sonrası solunum cihazına bağlı yaşayan hasta, KTÜ Farabi Hastanesi’ne sağlığına kavuştu.

Geçirdiği Kovid-19 hastalığından sonra oksijen tüpüne bağımlı yaşamak zorunda kalan Hatice Dinç (57), sağlığına KTÜ Farabi Hastanesi’nde kavuştu.

Kovid-19'u ağır geçiren Hatice Dinç'e, “pulmoner fibrozis” (akciğerlerdeki hava kesecikleri olan alveol duvarlarının kalınlaşıp sertleşmesi) teşhisi konuldu. 

Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Merkezi’nde, Dr. Öğr. Üyesi Hanife Baykal Şahin yönetimindeki ekip tarafından Kol Ergometre ve Bisiklet Ergometre tedavisi ile birlikte Aerobik Egzersiz Programı uygulanan Hatice Dinç, oksijen bağımlılığından kurtuldu.

KTÜ Farabi Hastanesi’ne tekerlekli sandalye ve oksijen tüpü takviyesiyle gelen Dinç, her hastaya özel planlanıp uygulanan tedavi sürecinden geçtikten sonra artık yardım almadan rahatlıkla hareket edebilir hale geldi.

KTÜ Farabi Hastanesi bünyesinde yakın zamanda hizmete açılan Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Merkezi, çevre illerden ve yurt dışından gelen hastalara şifa dağıtmaya devam ediyor.

Solunum cihazına bağlı yaşarken şifayı Trabzon'da buldu

Solunum cihazına bağlı yaşarken şifayı Trabzon'da buldu

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap