SON DAKİKA

Haber > Trabzon > MHP Trabzon İl Başkanından o doktorla ilgili suç duyurusu

MHP Trabzon İl Başkanından o doktorla ilgili suç duyurusu

20 Mayıs 2020 Çarşamba - 14:48

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, 19 Mayıs paylaşımı ile tartışma yaratan Dr. Ahmet Zengin ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, sosyal medya hesabında yayınlanan 19 Mayıs mesajı ile ilgili Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsünde görevli Dr. Ahmet Zengin hakkında suç duyurusunda bulundu.

Trabzon Adliyesine giderek suç duyurusunda bulanan Tarım, ''Dr. Ahmet Zengin'nin yaptığı hakaretler MHP teşkilatını çileden çıkarmıştır. Bu gibi konular hakkında bundan sonra gereken işlemler yapılacaktır. Mutsfa Kemal Atatürk en büyük değerimizdir. Genel başkanımız Devlet Bahçeli'yi sevmeyenler olabilir aynı şeyleri onada yaparlarsa gereken başvurular yapılacaktır. Buradan trabzon'da bütün Ülkücülere sesleniyorum bizim liderlerimize bizim değerlerimizde kimse hakaret edemez. Bu değerlerin en başında da Mustafa kemal Atatürk gelir. '' 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı günü kaleme alınan böyle bir yazı; “Hakaret”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrim veya Aşağılama” suçlarına ayrı ayrı vücut vermiştir. Şüpheli, tüm toplumun duygu yoğunluğu yaşadığı bir milli bayramımızı maksatlı olarak toplum arasına nifak tohumları ekme gayreti içerisine girmiştir. Ayrıca 27.04.2020 tarihinde “Yüzyıllık İhanet Çetesi İcraatları” başlıklı içerik paylaşıp Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun aziz hatırasına hakaret ederek onun bir Yahudi olduğunu ve dinsizliği getirdiğini ileri sürmüştür. Atatürk’ün toplumsal değer ve saygınlığına açıkça ve alenen hakarette bulunan şüpheli, onun toplumda ki saygınlığını ve hatırasını rencide etme amacını da net bir şekilde ortaya koymuştur. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Onkoloji bölümünde uzman doktor olarak çalışmakta olan bu şahıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün şeref saygınlığın hedef almış ve paylaşımları toplumda infial yaratmıştır” ifadelerini kullandı. 

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap