SON DAKİKA

Haber > Trabzon > MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "ülkemize diz çöktürmeye çalıştılar"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "ülkemize diz çöktürmeye çalıştılar"

27 Kasım 2021 Cumartesi - 13:35

MHP’nin düzenlediği Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programı Trabzon’da bir otelde gerçekleştirildi.

Gerşekleştşrşlen toplantıya  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, TBMM İdare Amiri Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, MYK Üyeleri Ferhat Çakıroğlu, Volkan Dudu, Afşin Birben, Yavuz Tellioğlu, Musa Küçük, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Baro Başkanı Sibel Suiçmez, STK’lar ve çok sayıda partili  katıldı.

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, “Dünyanın en kritik coğrafyasında bulunan Anadolu’yu yeniden kontrolleri altına almaya çalışan emperyalist batının iç ve dış müdahalelerine karşı daha dik bir duruş sergileyerek bu savaşı kazanmak adına coğrafyasında büyük bir güç olmaya karar vermiş, güçlü bir iradeden yana tercih yapmıştır. Ecdadımızın bize bıraktığı en büyük eser olan Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihsel hüviyeti ve kaderinin yol haritası MHP ve lideri tarafından onurlu bağımsızlıkla çerçevelenmiştirMuhalefet çok mükemmel bir ekonomik program açıkladı. Tayyip giderse dolar düşecekmiş. Milleti sokağa döküp Türkiye’yi seçime götürme gayretlerinin arkasındaki gerçek çok vahimdir. 8 ay içerisinde ekonomi dahil her şeyin düzeleceğini anlamış olduklarındandır ki bu süreci yaşayan Türk milletinin Cumhur ittifakına yeniden güven ve yetki vereceğini bilmektedirler. Bizler başarılı olmaktan ziyade bu ülke için bir değer olma gayretindeyiz. Toplum kendileri ve bu ülke için neler yapmak istediğimizi anlayabilmeleri için bizim var oluş mücadelemizden vazgeçmemiz gerekmektedir. Bu düşünce bizim için imkansızdır. Çünkü riske atacak devletimiz ateşe atacak bir milletimiz yoktur. Bu ülkede yaşayan hiçbir insan fuzuli değildir. Vatan sevgisinden ve onu korumaktan başka hiçbir derdimiz yoktur. Kimsenin, hiçbirimizin şahsi menfaatleri ve beklentileri derdimiz değildir” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Geçmişten bugüne ülkemiz ne zaman kabuğunu kırmak istese içerinde ve dışarıdan çeşitli sorunlarla meşgul edilmiştir. 40 yıla yakındır birliğimizi hedef alan terörle mücadele etmektedir. Çok ağır bedeller ödendi. Çocuklarımızın geleceğinden çalınan ekonomik boyutu da genel başkanımız özetlemiştir. 1984 -2020 yılları arasında teröre harcanan para 1 trilyon dolar. Dünya koronavirüs ile mücadele etmektedir. Modern zamanın en büyük sağlık krizlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tüm dünyayı etkileyen ekonomik ve sosyal bir krize de dönüşmüştür. Ekonomik krizin son 40 yılda gerçekleşenlerden çok daha büyük olduğunu bilimsel verilerle açıklamaktadır. Bazı sektörlerde üretim neredeyse durma noktasında gelmiştir. Doğal olarak ülkemizi de etkilemiştir. Salgına rağmen 2020 yılında Çin ile birlikte pozitif büyüme gösteren iki ülkeden birisidir. Sadece Türkiye’de yaşanıyor algısıyla umutsuzluk taşımak en büyük haksızlıktır. Türkiye tarihi bir eşiktedir. Ya para baronlarının sözü geçecek ya da böyle gelse de böyle gitmeyecek. İnsanlarımızı faiz, kur, enflasyon sarmalına bulaştırmaya çalışanlara fırsat vermemek herkesin ortak sorumluluğudur. Ekonomik sorunları biliyoruz. Ancak takip edilen politikalar doğrudur ve Türkiye bu mücadeleden başarıyla çıkacaktır. Türkiye faiz lobisine yenilmeyecektir” diye konuştu.

Durmaz, “2012 yılı Haziran’da başlayan ve ülkemizi yangın yerine çevirmeyi amaçlayan gezi parkı, 6-8 Ekim olayları, hendek terörü, 15 Temmuz’da darbe girişimi, iç ve dış düşman saldırılarıdır. Karanlık ve kalleş girişimi bugünlerde biraz hatırlamakta yarar vardır. Sayın genel başkanımızın sözleriyle devam etmek istiyorum. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Biz MHP olarak genel başkanımızın önderliğinde önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışında siyaset yapıyoruz Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağım diyen bir lider. Ülkemizi terörle yıldıramayanların ekonomik operasyonlarla diz çöktürmeye çalıştıkları ortadadır. Türkiye sokakta bulunmamıştır. Cirit atan casus ve hainlere de teslim edimeyecektir. Tüm sorunlara rağmen irademize yöneltilen tehditleri aşa aşa bu hale geldik” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap