SON DAKİKA

Haber > Karadeniz gündeme taşıdı, peşini bırakmadı, Sendik

Karadeniz gündeme taşıdı, peşini bırakmadı, Sendik

16 Şubat 2019 Cumartesi - 12:31

TRABEL işçilerinin verilmeyen 415 TL’lik maaş zamları için günlerdir yaptığımız haberler ses getirdi ve bugüne kadar konuşmaktan kaçan Sendika Başkanı

Karadeniz Gazetesi / Özel // Meryem Akgün // Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde Hizmet İş Sendikalı 667 işçi taşerondan kadroya geçince toplu sözleşmeden doğan 415 TL’lik maaş zamlarını talep edince Büyükşehir Belediyesi kanun maddesini önü sürerek zamları ödememek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına dava açmıştı. Günlerdir takipçisi olduğumuz haberin paydaşlarından Hizmet İş Trabzon Şube Başkanı İsmail Kaplan, yaptığımız manşet neticesinde açıklama yaptı.

OTURMA EYLEMİ

Hizmet İş Sendikalı işçiler, Trabzon Büyükşehir Belediye binası önünde bir araya geldi. Sendika Başkanı İsmail Kaplan yaptığı açıklamada, “Bakanlığa ‘yetki tespit’ başvurusu yaptık ve 11 Ocak 2019 tarihinde sendikamıza yetki verildi. Ancak anlaşılmaz bir nedenle Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketler yetkiye itiraz etmiştir. Yapılan itiraz nedeniyle TRABEL emekçileri tedirgin olmuş, hayal kırıklığına uğramıştır. İtirazdan kaynaklanan belirsizliğin aşılması için belediye idaresi ile sendikamız arasında görüşmeler devam etmektedir. Sorunun biran evvel çözüme kavuşturulması için gerekenler yapılacaktır” dedi. Açıklamanın ardından işçiler alkışlar eşliğinde oturma eylemi gerçekleştirdi.

 

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap