SON DAKİKA

Haber > İmdat! Trabzon su alıyor

İmdat! Trabzon su alıyor

06 Aralık 2018 Perşembe - 09:30

Karadeniz Gazetesi // Meryem Akgün // Engebeli arazi yapısından kaynaklı yer sorunun aşmak için denize yapılan dolgu kıyı balıkçılığını bitirirken dolgu üzerine yapılan kamu binalarında da su basması sorununu meydana getirdi

Trabzon’da engebeli arazi yapısı nedeniyle yer bulunmakta zorlanan projeler için deniz doldurularak alan yaratıldı. Sahil kenti olan Trabzon’un ‘Karadeniz Sahil Yolu’ ile başlayan serüveni çeşitli dolgu alanlarıyla da devam ederek gün be gün şehrin denizle bağlantısı kesildi. Gelinen nokta da dolgu alanı üzerine yapılan yapılarda çeşitli sorunlar meydana gelmekle beraber Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinin ve Şenol Güneş Kompleksinin zeminden su aldığı öne sürüldü. Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi içinde aynı iddialar öne sürüldü.

KAÇNILMAZ SON

Denize yapılan dolgularla kıyı balıkçılığı bitirilme noktasına getirilmişken şimdi yüksek bütçeli kamu binalarının ‘su alıyor’ iddiaları kafa karıştırdı. Prof. Dr. Osman Bektaş öne sürülen iddialar için “Haçkalı Baba’da, Akyazı Stadı da dolgu alanı üzerine yapılmıştır. Dolgu alanlarında bu tarz problemler olur, bunun için dolgu üzerine yapı yapmak sakıncalıdır. Akyazı’da yapılan sondajlarda yer altı suyunun derinliği 75 cm çıkmıştır. Yağmur yağdığında ya da deniz seviyesinin yükselmesinde bodrum katlara su basması kaçınılmazdır” dedi.

TEDBİR ALINMIŞTIR

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ise Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi ile Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için şu açıklamayı yaparak, “Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinde geçmiş zamanda böyle bir sorun olmuştu, teknik araştırma yapılarak tedbir alınmış ve bu sorun aşılmıştır. Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi içinse böyle bir sorun söz konusu değildir. Sadece zaman zaman yağmur suları nedeniyle sorun yaşanmaktadır ki bunlar içinde tedbir alınmıştır” diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap