SON DAKİKA

Haber > Hüseyin Örs; "Millet iradesi yok sayılmıştır"

Hüseyin Örs; "Millet iradesi yok sayılmıştır"

07 Mayıs 2019 Salı - 14:38

Hüseyin Örs İstanbul Seçimlerinin yenilenmesi ile ilgili önemli açıklama...

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimlerinin yenilenmesi yönündeki kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Millet iradesinin yok sayıldığını iddia eden Örs; “İstanbul seçimlerinin tekrarlanması kararıyla, millet iradesi yok sayılmıştır. Artık tuz koktu diyebiliriz. İnsanların demokratik yöntemlerle iktidara gelme ümitleri, halkın iradesinin sandığa ve yönetime yansıması ilkesi yerle bir edilmiştir.” dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs yaptığı  açıklamada "YSK’ya göre aynı sandıkta bulunan aynı zarftaki seçmenin oyu ilçe belediyesinde, belediye meclisinde ve muhtarlıkta geçerli, Büyükşehirde geçersiz. Gerekçe sandık kurulunun teşekkülünde kanunsuzluk varmış! Aslında tam bir çifte standart var!” İfadelerini kullandı.

Örs açıklamasında "YSK'ya göre Büyükşehir için kanunsuz olan sandık kurulu, ilçe belediye başkanlıkları, belediye meclisleri, muhtarlar için sorun olmuyor mu?  Kanunsuzluk varsa  her seçim için uygulanması gerekmez mi? Kaldı ki; sandık kurulunu teşekkül ettiren YSK'nın kendisi değil mi?" diye sordu.

Yargının ve demokrasinin kurallarına hiç kimsenin müdahale hakkı olmadığını söyleyen Dr. Hüseyin Örs; “Daha önceki seçimlerde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de millet sözünü söylemiş ve tercihini yapmıştır. Saygı duymak gerekirken, milletin iradesini hiçe saymak son derece yanlış, son derece hukuksuzdur. Biz her dönem sandıktan çıkan sonuçlara ve Türk halkının kararına saygı duyduk. Beklentimiz de bu yöndedir. İktidar yanlış ve yersiz bir tutum içerisindedir. Bu durum ülke saygınlığına ve milletin birlik beraberliğine zarar vermektedir. Hukukun üstünlüğünün yok olması,  insanların kutuplaştırılması ve ayrıştırılmasının Türk Milleti’ne hiçbir fayda sağlamayacağı bilinmelidir. Hiç kimsenin demokrasi ve yargıya müdahale etme hakkı yoktur. İnanıyoruz ki; milletimiz yine üzerine düşeni yapacak ve her şey çok güzel olacak.” dedi.

YORUMLAR

400

Serdar

18 gün önce

Seçimlerin tekrar edilmesi ile millet iradesi nasıl yok sayılmış oluyor. Biraz düşünerek konuşmak lazım.

Serdar

18 gün önce

İnsan konuşurken ağzıyla konuşur ama azcık düşünerek konuşur. Millet iradesi nasıl yok sayılmıştır. Seçim tekrar edilince millet değil de başkası mı oy kullanacak. Bu kadar cehalet sadece başa değil bize de bela. Kimse çalınan oyların neden çalındığını sormuyor. Sadece geçersizlerde 16 bin civarı oy nasıl çalınır bunun hesabını kim verecek. Azcık delikanlı olmak gerek...

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap