SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Hüseyin Örs, çay ve fındıktaki desteğin arttırılmasını istedi!

Hüseyin Örs, çay ve fındıktaki desteğin arttırılmasını istedi!

22 Ocak 2022 Cumartesi - 13:35

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, fındık ve çayda desteğin arttırılmasını istedi, "gübreye gelen zamlar üreticiyi perişan etti" dedi.

TBMM'de söz alan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, tarımsal girdilere gelen zamlara dikkat çekerek şöyle konuştu: "Tarımsal girdiler, özellikle gübre ve tarımsal ilaçlara gelen zamlar üreticimizi perişan etmiştir. Üretici isyandadır, bir an önce tarımsal destekler artırılmalıdır. Bölgemizde fındığa verilen alan bazlı, dekar başına 170 lira destek ile çay üreticimize verilen kilo başına 13 kuruş destek 'devede kulak' bile değildir." 

"CEKETİMİ KOYSAM SEÇİLİRİM"  DEVRİ GEÇTİ!

Konuşmasının son bölümünde AK Parti'ye seslenen Örs, "Ak Partli arkadaşlara sesleniyorum: Çoğu gitti azı kaldı, sandık geliyor. Öyle "Ceketimi koysam seçilirim." dönemi geçti. Havalı, cakalı "Benim dediğim dedik, çaldığım düdük!" devri kapandı. Çiftçinin, üreticinin sesine kulak verin. Benden söylemesi." ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap