SON DAKİKA

Haber > Fındık Ak Parti'nin boğazına kaçtı!

Fındık Ak Parti'nin boğazına kaçtı!

19 Ekim 2018 Cuma - 19:24

MHP’nin TBMM Genel Kurulu’na sunduğu ‘Fındık üreticisinin sorunları araştırılsın’ önergesi İYİ Parti, CHP ve MHP’den kabul görürken, AK Parti oylarıyl

Meclis Genel Kurulu’nda MHP’nin fındık üreticilerinin sorunlarıyla ilgili verdiği araştırma önergesi yapılan oylamada reddedildi. Oylamada CHP, MHP ve İYİ Partili vekillerinin kabul oyu verdiği açıklanırken, AK Parti vekilleri önergeye ‘ret’ oyu verdi. ‘Ret’ oyu veren milletvekillerinin arsında bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Biz bu konuda haftaya birlikte önerge verelim dedik. Bunun birkaç parti tarafından siyasi malzeme olarak kullanılmasını grup olarak uygun görmedik. Haftaya hep birlikte çok daha kapsamlı bir önerge vermeyi teklif ettik, hayır şimdi imzalayın diyerek dayatma yapıldı. Parti kültürümüzde istişare vardır. Yetkili kurullarımızla görüşüp haftaya önerge vermeyi (diğer siyasi partilerle ortak imza ile) düşünüyoruz” dedi.

YARI YOLDA BIRAKTINIZ

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AK Parti’yi fındık üreticisinin sorunlarına sırtını dönmekle suçlayarak, “AKP'li vekiller verdikleri ‘ret’ oylarıyla fındıktan geçimini sağlayan milyonlarca insanı bir kez daha yarı yolda bıraktı” dedi. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ise, “Fındık, yaklaşık 3 milyar dolar ihracat geliri getiren bir ürünümüzdür. Dünya fındık üretimine baktığımız zaman yüzde 70'i Türkiye'nindir. Bu yüzde 70'lik ürünün de yüzde 77'si ihraç edilmektedir. Türkiye'de yaklaşık 500 bin aile doğrudan fındık üretimi yapmaktadır. Böylesine stratejik olan bir ürünümüzün bugünkü hâline baktığımızda ise durum içler acısıdır. AK Parti'deki bölge milletvekili arkadaşlarıma sesleniyorum, bizim oradaki üreticinin çekmiş olduğu sıkıntıyı herkesten daha çok siz iyi bilirsiniz. Önergeyi nasıl reddediliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap