SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Tirebolu'da gündem demiryolu

Tirebolu'da gündem demiryolu

02 Nisan 2015 Perşembe - 13:17

Giesun'un Tirebolu ilçesinde “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası İlçelerle Buluşuyor” toplantısı yapılırken, toplantının ana maddesi olarak projesi ve gü

Giresun'un gündemi demiryolu...  “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası İlçelerle Buluşuyor” toplnatısı gerçekleşti. Toplantı öncesi esnaf ziyaretlerinde bulunan ve GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ardından “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası İlçelerle Buluşuyor” toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Çakırmelikoğlu, “Tirebolu bölgesi için en önemli proje Tirebolu Demiryolu Projesi'dir. Ülkemizin Orta Asya ve Uzak Doğu ticaretini Avrupa ve Rusya’ya entegre edebilmesinin en kısa yolu olan Türkiye geçişinde Doğu Karadeniz Bölgesi önemli bir strateji içermektedir. Bu bakımdan Ulaştırma Bakanlığı tarafından planlanan Erzincan-Trabzon-Tirebolu Demiryolu Hattı uluslararası konumda önemli bir ulaşım aksı olmaktadır. 2020 yılına kadar projelendirilmesi planlanan proje değişik kesimler tarafından sadece Trabzon’a odaklandırılmak istenmekte ancak çalışmalar ve Giresun lobisi sayesinde çift yönlü olarak sürdürülmektedir. Bu demir yolu için asıl en uygun alan Harşit Vadisi'dir. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak konuyu başından beri yakından takip ediyoruz, çalıştaylar ve toplantılar ile demir yolunun Tirebolu’ya oradan da Giresun’a ulaşması bölge limanlarına entegre edilmesini hedefliyoruz. Ankara da bu konuda bizimle hem fikir" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap