SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Sinop'ta sağanak yağışın olumsuz etkileri

Sinop'ta sağanak yağışın olumsuz etkileri

30 Mayıs 2016 Pazartesi - 13:45

Sinop'ta yaşanan sağanağın ardından vatandaşlar, sel sularının denize taşıdığı ağaç ve dalları yakacak olarak kullanmak üzere topladı.

Dikmen ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle Güzelce Çay'ının su debisinin yükselmesiyle bölgedeki birçok ağaç yerinden sökülerek denize taşındı. Kış yakacağını denizden çıkaran vatandaşlar, bir yandan da denizin temizlenmesine katkıda bulundu.

Denizden odun toplayan Cemil Özdemir,sel sularıyla denize gelen odunları topladıklarını belirterek, "Sabahın erken saatlerinden beri buradayız. Bayağı odun topladık. Şimdi odunları traktörlere yükleyerek evimize götürüyoruz. Kışın yakacak olarak kullanacağız" dedi.

Aydın Sönmez ise denize gelen ağaç ve odunlardan yararlandıklarını ifade ederek, "Hem kirlenen denizi temizlemiş hem de odun toplamış oluyoruz. Keşke sel olmasa, odunlar buraya gelmese ama Allah'ın takdiri, yapacak bir şey yok" diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap