SON DAKİKA

Haber > Rize > Rizeli iki kardeş mahalleyi kepenkle kapattı

Rizeli iki kardeş mahalleyi kepenkle kapattı

30 Mart 2020 Pazartesi - 13:47

İstanbul'daki iş yerlerini geçici süreyle kapatarak memleketleri Rize'ye dönen iki kardeş, koronavirüs tedbirleri kapsamında mahalle yoluna kepenk kurdu.

Koronavirüs vakalarının Türkiye'de de görülmeye başlaması üzerine 15 gün önce İstanbul'daki işletmelerini kapatan Zeynel ve Rıza Eskici kardeşler, Çayeli ilçesine bağlı Aşıklar köyünün Merkez Mahallesi'ne geldi.
Eskici kardeşler, yazın yaklaşık 60 kişinin yaşadığı ancak büyük kısmı il dışında olduğu için bugünlerde 13 kişinin ikamet ettiği 15 haneli mahalleye giriş çıkışlarda, koronavirüs için önlem almaya karar verdi.

KONTROLLÜ GEÇİŞ

Bunun üzerine iki kardeş, babaları Kasım Eskici'nin yardımıyla mahalle yoluna diktikleri direğe kepenk monte ederek, araç ve insan girişini kontrollü bir hale getirdi.
Rizeli iki kardeş mahalleyi kepenkle kapattı 

Amatör olarak müzikle uğraşan Eskici kardeşler, önlemler kapsamında zamanlarını evde geçiriyor, yazdıkları türküleri sosyal medyada paylaşarak, "Evde kal" çağrısına destek veriyor."ANNE VE BABAMA SARILAMADIM"

Rıza Eskici, mahallede yaşlıların olduğunu, onları korumak için böyle bir uygulamaya gittiklerini söyledi. Kepenk işiyle uğraştıkları için böyle bir çözüm ürettiklerini belirten Eskici, "Cenab-ı Allah inşallah tez zamanda bizi bu musibetten kurtarır. Herkes tedbirini alsın. Kendimizi ilk önce karşı tarafın yerine koymalıyız. Her an herkeste olabilir. Bunda darılma, gücenme olmaz. Dayım ile tokalaşamadım. İstanbul'dan geldim ama babama, anneme sarılamadım." dedi."HERKES KENDİ TEDBİRİNİ ALABİLMELİ"

Eskici, koronavirüste tedbirin şart olduğunu vurgulayarak, mahalle yoluna kepenk kurdukları için psikolojik olarak rahatladıklarını dile getirdi.

Zeynel Eskici ise "Böyle bir tedbir aldık. Mahallede bazı kişiler İstanbul'dan dönemediği için 13 kişi yaşıyoruz. Mahallede yaşlılar var. Kontrollü olarak mahalleden çıkıp alışverişimizi yapıp geri dönüyoruz. Kendi tedbirimizi kendimiz aldık. Herkes kendi tedbirini alabilmeli." diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Serdar
2 ay önce
kendi arazileriyse sıkıntı yok ama devlet yoluysa başlarına iş alırlar.birisi şikayet etse yanarlar.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap