SON DAKİKA

Haber > Rize > Rize'de fındık bahçesinde sergi açtı

Rize'de fındık bahçesinde sergi açtı

06 Temmuz 2020 Pazartesi - 10:35

Koronavirüs döneminde evde sıkılan ressam, çizdiği kadın temalı resimleri fındık bahçesinde sergiledi.

Rizeli ressam, koronavirüs dönemini hobilerini yaparak geçirdi.

Fındıklı'nın Çınarlı köyündeki babaevinde kendine bir atölye oluşturan ressam Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir, 3 ay boyunca evden çıkmadan resim çizdi."AKLIMA GELDİKÇE ÇİZDİM"

Koronavirüs sürecinde kadın temalı 35 resim yapan sanatçı, pandemi sürecinde sanata sarılarak moral bulduğunu belirterek  "Aklıma geldikçe çizdim ve bu süreçte baktım birçok eser ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu çalışmaları da sevenlerime göstermek için pandemi koşullarına uygun doğanın içerisinde, yeşil bir ortamda, kuş sesleri ile beraber bir sergi hazırladık. Bir yoğunluk oluşmaması için de arkadaşlarımı kısım kısım çağırıyorum." ifadelerini kullandı.YAĞMURA KARŞI ÖNLEM

Pirpir, ziyaretçilerine fındık bahçesine sergilediği kadın temalı resimleriyle ilgili bilgiler veriyor. Yoğunluk yaşanmaması için arkadaşlarını sırayla çağırdığını belirten Pirpir, "Karadeniz'de her an yağmur yağabileceği için de sergimizi kuruyoruz, kaldırıyoruz." cümlelerini kullandı.

DOĞA İLE BAŞ BAŞA SERGİ

Sergiyi gezen Çınarlı Köyü Muhtarı Nuriye Özbek de "Sergiyi böyle ağaçların içerisinde doğa ile baş başa açmak, çok güzel bir fikir. Biz de yapılan eserleri rahat rahat inceledik." dedi.
Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

karakoyun
1 ay önce
Fındık bahçeleri resim ve müzikle renk kazanır. Sanatkarlarımızın doğaya renk ve güzellik katmaları..Eksik olan fındık bahçelerinin altında, kuzu, tavuk olmaması... altı ayda büyüyen kuzu ve tavuklar mutlaka olmalı...Ekim ayında satılmalı...Bol miktarda tavuk olmalı...(Sokrates) 580 kişilik halk mahkemesinde yargılandı.Ölüme giderken bir horoz borcumuz var. Onu verirsiniz..Mezarı İngiltere'de bulunan Karmaks öldüğü zaman boş ucunda ısırılmış bir elma vardı... Dünyada geleğin ufuklarında neler var ?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap