SON DAKİKA

Haber > Rize > CiMER’in durdurmuştu! HES inşaatı devam ediyor

CiMER’in durdurmuştu! HES inşaatı devam ediyor

23 Şubat 2020 Pazar - 11:22

Rize'de yol çalışması diye başlayan HES projesini vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne şikayet edip durdurttu. Ancak projeye yeniden başlandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize Güneysu'ya ‘Yol yapıyoruz' diye başlayıp HES (hidroelektrik santral) borusu döşeyen şirket Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet edildi. Şikayet üzerine inşaat durduruldu.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, şirketin kısa sürede gerekli izinleri alıp HES çalışmasına yeniden başladığı bildirildi. İzinlere inanmayıp iş makinelerinin çalışmalarını önlemeye çalışan halka jandarma müdahale etti. Handüzü Yaylası Kültür ve Tabiat Varlıklarını Korunma Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Yedi aydır kaçak çalışan ve CİMER tarafından da tescillenen bu hukuksuzluk karşısında şirket hukuksuzluklarına devam ediyor. Yedi aydır alamadıkları izinleri iki günde aldık diyerek vatandaşı kandırmaya devam ediyorlar” denildi.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap