SON DAKİKA

Haber > CHP Rize İl Başkanı Deniz’den Rize Belediyesi’ne öneri; ''Bazı caddeler trafiğe kapatılsın''

CHP Rize İl Başkanı Deniz’den Rize Belediyesi’ne öneri; ''Bazı caddeler trafiğe kapatılsın''

09 Haziran 2019 Pazar - 12:54

Deniz , “Trafikteki sorun araçların park etmesi değil, araçların girip çıkması ve süreklilik olması. Bu manada bazı alanların araç trafiğine kapatılması gerekiyor ve yayalaştırılmasıdır” dedi

// Karadeniz Özel // Rize - Hüseyin TERZİ // Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte Rize’de yoğun olan trafik iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı. Yoğun olan trafiğe yerli ve yabancı turistlerin araçları da eklenince şehir içi trafik tam bir keşmekeşe dönüştü. CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, trafik sorunun uzman ekibin hazırladığı bilimsel proje ile çözülebileceğini söyledi. Deniz Rize Belediyesi’ne de bir öneride bulunarak kent içerisindeki bazı caddelerin trafiğe kapatılması gerektiğini dile getirdi.

HERKES VERDİĞİ SÖZÜ TUTSUN

Rize’nin trafiği her dönem sürekli olarak konuşulduğunu ifade eden Deniz, ancak bir türlü bu sorunun üstesinden gelinemediğini belirtti. Deniz, “Tüm seçim dönemlerine herkesin taahhüt ettiği fakat bir türlü çözülemeyen bir konu. Özellikle yaz aylarında dışarıdan gelenler ile birlikte kent içi trafiğinin daha da yoğunlaştığını hepimizin bildiği bir durumdur. Bu sorununun çözülmesi gerekiyor ancak bunun çözülmesi için de herkesin vermiş olduğu sözü de tutması gerekiyor” dedi.

YARIN YİNE KONUŞACAĞIZ

Deniz, “İnsanlar seçim zamanlarında vermiş oldukları sözleri tutmazlar ise bu tür sorunlarla karşılaşıyoruz. Bugün de karşılaştığımız durum bu. Bugün bunları konuşacağız ama yarın yine bu sorunlar gündemde kalacak. Belediyenin öncelikli görevi, kent içi trafiğini rahatlatacak, insanların kentte rahatça  dolaşmasını sağlayacak düzenlemeleri hayata geçirmesidir. İnsanlar şuanda rahatça kent içerisinde dolaşamıyor” diye konuştu.

BELEDİYE TEK BAŞINA ÇÖZEMEZ

Trafik sorunun çözümü için Valilik, belediye, STK’lar ve uzman ekibin görüşü doğrultusunda el ele vererek çözüleceğine dikkat çeken Deniz, “Bu sadece bir belediye başkanının veya ekibinin tek başına çözebileceği bir konu değildir. Bu sorunu hep birlikte çözmemiz gerekiyor. Bunun içinde hep birlikte hareket etmeyi öğrenmek zorundayız. Bu işin uzmanları var. Bilimsel olarak bu işe yaklaşanlar var. Hep birlikte oturup kent içi trafiğini rahatlatabiliriz” şeklinde konuştu.

MEYDAN’DAKİ OTOPARK YETMEZ

Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Yeni yapılan Meydan Parkının altında yapılan otopark ve Meydan civarında yapılan uygulama sorunu çok fazla çözeceğini zannetmiyorum. Ama biraz rahatlatabilir. Sorunu nihai anlamda çözemeyecektir. Ayrıca sorun araçların park etmesi değil, araçların girip çıkması ve süreklilik olması. Bu manada bazı alanların araç trafiğine kapatılması gerekiyor ve yayalaştırılması gerekiyor. Öncelikli çözümü budur.”
 
Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap