SON DAKİKAHaber > Rize > Çayeli Zekâ Oyunları Süper Ligi kazananları belli oldu

Çayeli Zekâ Oyunları Süper Ligi kazananları belli oldu

14 Haziran 2024 Cuma - 11:58
Çayeli Kaymakamlığı’nın ev sahipliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ve Çayeli Bakır İşletmeleri ‘nin sponsorluğunu üstlendiği “Çayeli Zekâ Oyunları” süper ligi, Çayeli’ndeki ilkokul öğrencilerini bir araya getirdi.

Çayeli Kaymakamlığı’nın ev sahipliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ve Çayeli Bakır İşletmeleri‘nin sponsorluğunu üstlendiği ‘Çayeli Zekâ Oyunları Süper Ligi’, Çayeli’ndeki ilkokul öğrencilerini bir araya getirdi.
Çayeli Gençlik Merkezi’nde yapılan yarışmalar, ilkokul kategorisinde Mangala, Küre, Equilibrio, Qbitz oyunları ile öğrenciler yarıştı. İlkokul kategorisindeki öğrencilerin, problem çözme alışkanlıkları, stratejik ve derin düşünme becerileri kazanması, sosyal gelişimlerini destekleme, kendilerini ifade edebilme, dostluk ve iletişimlerini geliştirmelerine katkı sağlanması için düzenlenen ‘Çayeli Zekâ Oyunları Süper Ligi’ne 6-12 yaş kategorisinde 144 öğrenci katıldı.

Final yarışmasının Çayeli Fen Lisesi salonunda yapıldığı yarışmaya Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Madenli Belediye Başkanı Mustafa Çalışkan, Çayeli Bakır Dış İlişkiler Müdürü Osman Zeki Yazıcı, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmalarda aileler öğrencileri yalnız bırakmadı. Çayeli’nde bulunan 9 ilkokulun tamamının katıldığı ve lig usulü yapılan yarışmalar sonunda 1.liği İshakoğlu İlkokulu, 2.liği Fikri Keçeli İlkokulu, 3.lüğü ise 9 Mart İlkokulu kazandı. Kazanan ve katılım gösteren öğrencilere ödül ve madalyaları Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Madenli Belediye Başkanı Mustafa Çalışkan ve Çayeli Bakır İşletmeleri Dış İlişkiler Müdürü Osman Zeki Yazıcı tarafından verildi.

İHA
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap