SON DAKİKA

Haber > Ordu > Okula girmek istemeyip, ağlayan minikler için 'ikna ekibi' devrede

Okula girmek istemeyip, ağlayan minikler için 'ikna ekibi' devrede

24 September 2020 Thursday - 12:22

Ordu’nun Ünye ilçesinde, yeni eğitim ve öğretim yılı kapsamında yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerden bazıları, anne ve babasını bırakıp, okula girmek istemeyince devreye öğretmenler ve okul müdürlerinde oluşan ekip girdi. Ağlayan çocuklar, sınıflara girmesi için ikna edilmeye çalışıldı. 


Koronavirüs tedbirleri kapsamında 6 aydır yapılamayan yüz yüze eğitim, ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencileri için pazartesi günü başladı.

Maskelerini takıp, velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler, öğretmenler ve okul müdürleri tarafından bahçe kapısında karşılandı. Veliler ise okul binalarına ve bahçeye alınmadı. Ordu’nun Ünye ilçesindeki Yunus Emre İlkokulu’na da velileriyle birlikte gelen öğrenciler, anne ve babalarından ayrılmak istemeyip, ağlayınca devreye öğretmenler ve okul müdürü girdi.

Bazı öğrenciler, babalarıyla telefonda konuştuktan sonra okula girdi. İkna edilen öğrencilere, okul bahçesinde sosyal mesafe ve hijyen kuralları anlatıldı. Ardından sınıflarına geçen minik öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte dersbaşı yaptı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap