SON DAKİKA

Haber > Fındık fiyatları için dikkat çeken açıklama

Fındık fiyatları için dikkat çeken açıklama

21 Temmuz 2019 Pazar - 20:53

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu fındık fiyatlarını üretici bahçeye girmeden açıklamaya çalıştıklarını söyledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TMO’nun bu yıl geçtiğimiz yıla göre daha yüksek rakamlarla fındık alımını devam ettireceğini belirterek, “Allah’ın izniyle üretici bahçeye girmeden fındığın fiyatını açıklatmaya çalışacağız. TMO da ayın 15’inden daha ileriye gitmemek koşuluyla fındığı almaya devam edecek” dedi. 

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, bu yıl 18'incisi yapılan Geleneksel Çambaşı Yayla Festivali’ne katıldı. 2000 rakımlı Çambaşı Yaylası'nda Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen festivalde konuşan Gündoğdu, Türkiye üzerinde oynan oyunların fındık fiyatını etkilediğine ve geç açıklanmasına neden olduğuna dikkat çekti. Gündoğdu, “Ordu’nun meselesi, fındık meselesine her gittiğimiz yerde girmeyin diyorlar. Ama biz anlatmak zorundayız, fındığın takipçisi olmak zorundayız ve onunla ilgili de mücadele vermek zorundayız. Geçtiğimiz dönem bir sıkıntı yaşadık. Geçtiğimiz dönem fındık geç alındı. Bundan dolayı üreticilerimiz bize sitem etti, sonuna kadar haklılar. Fakat geçtiğimiz yıl 12 Ağustos tarihinde Türkiye’de dolar 5 liradan 7 liraya çıkartıldı. Türkiye’de Gezi olayları yapıldı, 17-25 Aralık darbe girişimi yapıldı, 15 Temmuz darbe girişimi yapıldı. Hiçbirinde başarılı olamadılar, ama tekrar buna rağmen Türkiye’de 12 Ağustos ekonomik darbe yapmaya kalkıştılar. Allah'a çok şükür onda da başarılı olamadılar. Tam o günlere denk gelmesinden dolayı bütün ekonomideki parayı doların o yükselişine karşı kullanmak üzere, farklı yerlerde kullanıldığı için fındık alımında geçtiğimiz yıl geciktik. Bundan dolayı özür diliyoruz, kusura bakmayın diyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Geçen seneki fiyatın üzerine enflasyon payı eklenerek, TMO fındık alımını devam ettirecek” 
“Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız toplantıda, Cumhurbaşkanımız talimatını verdi, ‘fındık üreticisinin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi” diyen Milletvekili Metin Gündoğdu, şu ifadelere yer verdi: 
“Aksilik ve aksaklıklar var. Geçtiğimiz yıl en son gecikmeye rağmen 14 lira Ordu, 14 lira 50 kuruş da Giresun fındığıydı. Bu sene onun üzerine enflasyon payını koyup, TMO fındık almaya devam edecek. Onun için yarın fındığın fiyatını belirlemek üzere bakan beyle toplantımız var. Sonrasında Allah'ın izniyle üretici bahçeye girmeden fındığın fiyatını açıklatmaya çalışacağız. TMO da ayın 15’inden daha ileriye gitmemek koşuluyla fındığı almaya devam edecek.” 
Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Fındıkcı
29 gün önce
%10 gecen seneki fiatın üstüne koyacaklarmış yani 15.5 tl tüccar 10 tl alıyor .Fındıkcıklık bitmiştir.Size hic ama hic güvenmiyorum.2023 görüşürüz.Tencere boşsa babama bile oy vermem.Gelen fındıkcıya el atarmı bilemem ama en azın sizler daha bu ciftcinin derdinden anlar.Hadi by 2023 görüeüş her şey güzel olaçak INSALLAH..
Rumeysa
29 gün önce
Göreceğiz bakalım insanlar söz verip sözüne sahib cikmayanlari unutmaz.yeter artık fındık ureticini tuccarlara yem yaptınız sahib çıkın.
Halil Demirci
29 gün önce
Çok mu zor fındık fiyatını açıklamak zaten kafalarda bir rakam oluşmuştur 10 lira veya 15 lira demek

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap