SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Ordu ucuz kurtulmuş

Ordu ucuz kurtulmuş

09 October 2017 Monday - 16:26

Alt yapısının yenilenme çalışmalarının kesintisiz devam ettiği Altınordu'da ortaya çıkan kapalı bakslar ve yağmur suyu hatlarını görenler ise şaşkınlı

ORDU- Ordu’da Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan altyapı seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. 1930’lu yıllardan bu yana geçici eklemelerle bugüne kadar gelen alt yapının tamamı tarihte ilk kez sil baştan yenileniyor. Çalışmalar sırasında ortaya çıkan kapalı bakslar ve yağmur suyu hatlarını görenler ise şaşkınlığını gizleyemiyor.
Önceki hafta Öğretmenevi mevkisinde devam eden kazılarda ise Hamam Deresi’nden denize ulaşmayı sağlayan yağmur suyu hatlarının tamamının kapalı olduğu ortaya çıktı. OSKİ ekipleri, Sırrıpaşa Caddesi’nde su baskınlarına sebep olan kapalı yağmur suyu hatlarının tamamını yenileyerek hizmete sundu.
Altınordu ilçesinde 17 noktada 97 araç ve 143 personelle çalışmaların devam ettiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 101 km uzunluğundaki çalışmaların yüzde 83’ünün tamamlandığını söyledi. Başkan Yılmaz, “İlçe merkezimizde 18 bin nüfusa göre planlanan alt yapı, 200 bine yakın nüfusa hizmet verdiği için ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyordu. Çalışmalarımız sırasında bu durumu net olarak gördük. Bir şehir düşünün ki, denize ulaşan tüm yağmur suyu hatları tıkalı, içme suyu hatları eski ve kanalizasyonu yetersiz. İşte böyle bir altyapıyı düzenlemek ve şehrimizin geleceğini kurtarmak için çalışma yapıyoruz. Kapalı hatları gördükçe ne kadar doğru bir çalışma gerçekleştirdiğimizi bir kez daha anlıyoruz. İnşallah en kısa zamanda alt yapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. Hemşehrilerimize gösterdikleri anlayış ve sabırdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap